Delphin Palace Hotel

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Lara
 • Delphin Palace Hotel
 • 34 слики

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Delphin Palace Hotel

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во областа Лара, 10км од аеродромот во Анталија и 15км од центарот на градот. Се наоѓа на сама плажа.

 • Сместување

  Вкупно 557 соби.

  • Стандардни Соби: 487 (28-32м², една спална со француски кревет + еден единечен кревет + софа (180х180 цм), едно купатило, макс.2+2 лица).
  • Фамилијарни Соби: 40 (45м², две соби одвоени со врата - во едната соба француски кревет, а во другата два единечни кревети и софа 180х180 цм - со два мини бара, два ТВ и едно купатило, макс. 4+1 лица)
  • Џуниор Апартмани: 24 (36м², една голема соба со еден француски кревет + еден единечен кревет + софа 180х180 цм, со џакузи во купатило и голема тераса, макс. 3 лица),
  • 6 Соби за Хендикепирани лица

  Сите соби се со балкон или тераса, поглед на море, страничен поглед на море или градина, купатило со када, туш и фен, централна клима која работи според временски услови, телефон, под со ламинат, електричен бокал, сет за чај и кафе, сеф, мини бар (вода, безалкохолни пијалоци, пиво се дополнуваат секој ден), сателитска ТВ и музички канали и интернет.

 • Услуга

  Ултра Сѐ вклучено - шампањ за добредојде, шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, вечера, во неделите шампањско, храна и пијалокот во снек баровите, свежи овошни сокови за време на појадокот и во витамин барот, сите домашни и стандардни увозни безалкохолни и алкохолни пијалоци, сладолед, кафе, чај покрај базените и баровите на плажа. À la Carte рестораните се со претходна резервација (само еднаш во недела е бесплатен, секоја наредна резервација се наплаќа). Диетална храна и храна за деца во главниот ресторан. Луксузните пијалоци, коњакот, пури, специјалните вина, увозните пијалоци во À la Carte рестораните, дополнително се наплаќаат. За деца под 15 год., влезот е дозволен само во Ottoman и Blue Fish рестораните.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, À la Carte ресторани: Blue Fish (рибен ресторан), Ottoman (турска кујна и скара), Peking (кинеска кујна), Dolce Vita (италијанска кујна), Margarita (мексиканска кујна), Dragon (јапонска кујна), Helen (грчка кујна). Девет барови на различна локација во хотелскиот комплекс каде што се служат домашни и увозни пијалоци, диско клуб, кино. Доктор, перална, шопинг центар, интернет (во лоби е бесплатен, во собите се наплаќа) и компјутерски игри, фризер, изнајмување кола, чување деца, се услуги кои дополнително се наплатуваат. WI-FI секаде во хотелот е бесплатен.

 • Плажа

  Камчеста приватна плажа со лежалки, чадори за сонце, пешкири и душеци кои не се наплатуваат.

 • Спорт и забава

  Отворен и затворен базен, базен за деца, Аква парк, фитнес центар, сауна, турска бања, соба со пареа, тениски игралишта, одбојка на плажа, пинг понг, пикадо, немоторизирани спортови на вода, забавен парк за деца (во одредени часови од денот) не се наплатуваат. Опрема и часови за тенис, масажа, пилинг, SPA центарот и салонот за убавина, моторните спортови на вода и школата за нуркање дополнително се наплатуваат. Забавни програми преку целиот ден, натпревари и шоу програми навечер, жива музика, Гала вечери, кино, мини диско. Мини клуб за деца од 04-12 год.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • Општо
  • Собна услуга
 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Локација