Fame Residence Lara & Spa

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Lara
 • Fame Residence Lara & Spa
 • 31 слики

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Fame Residence Lara & Spa

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот е лоциран во областа Лара на 14км од аеродромот во Анталија и 16км од центарот на Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 559 соби.

  • Стандардни Соби: (25-32м², една спална и едно купатило, макс. 2+2 лица).
  • Фамилијарни Делукс Соби: (33-47м², една голема спална и едно купатило, макс. 2+2 лица).
  • Фамилијарни Елит Соби: (48м², две спални со врата помеѓу, едно купатило, макс.2+2 лица).
  • Дуплекс Фамилијарни Гарден Соби: (лоцирани се во градината, има спални соби на секој кат, не се изолирани со врата, но без можност од горниот кат да се гледа долниот кат, едно купатило, макс.4 лица).
  • Соби за Хендикепирани лица

  Сите соби се многу луксузно декорирани со купатила со када, фен, централна клима која работи во зависност од временските услови, телефон, мини бар (вода и безалкохолни пијалоци се дополнуваат секој ден), сет за кафе и чај, електричен бокал, сеф , тепих на подот, сателитска ТВ. Повеќето соби имаат балкон. Некои од собите се со француски балкони.

 • Услуга

  Fame стил Сѐ вклучено - појадок, доцен појадок, À la Carte појадок (со претходна резервација), ручек, ужина во Café Fame Snack простор и покрај базенот, вечера, супа доцна навечер, сите локални алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10.00-24.00ч., кафе, чај, сладолед (14:00-16:00ч.), вино, пиво, ручек и вечера со специјално диетално мени, вегетаријанско и детско мени. Увозните пијалоци, свежо цедени сокови, флашираните пијалоци и пијалоците во мини барот (освен вода), сите алкохолни пијалоци од 03.00–10.00ч, À la Carte ресторани со претходна резервација и со доплата, наргиле, пијалоците во Диско клубот дополнително се наплатуваат.

 • Содржини

  Главен ресторан со тераса, À la Carte ресторани: Pasha-турска кујна, Logos-италијанска кујна, Mermaid (рибен ресторан), Dragon (кинеска кујна), Cancun (мексиканска кујна). Барови околу хотелскиот комплекс. Доктор, сервис за перење и пеглање, фризер, чување деца, телефон, факс, интернет, изнајмување кола, шопинг центар, превоз до центарот на Анталија се услуги кои дополнително се наплатуваат. Интернетот во лобито е бесплатен.

 • Плажа

  Хотелска приватна песочна плажа. Лежалки, чадори за сонце и пешкири за на плажа се бесплатни.

 • Спорт и забава

  Отворен и затворен базен за возрасни и деца, четири лизгалици на вода, фитнес центар, сауна, турска бања, соба со пареа, џакузи, тениски игралишта, одбојка на плажа. Спа и Велнес центар, масажа, солариум, осветлување за тениските игралишта, фудбалски игралишта, куглање, билијард и спортови на вода се наплатуваат. Забавни програми со професионална екипа во текот на денот и шоу програми навечер. Мини клуб за деца од 04-12 год. и Јуниор клуб за тинејџери од 12-16 год.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Локација