Kremlin Palace

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Lara
 • Kremlin Palace
 • 96 слики
 • Дете до 12,99 - бесплатно сместување
 • За деца
 • На плажа
 • Теретана и СПА
 • Наша препорака
 • Песочна плажа
 • 3 деца бесплатно сместување
 • Аква парк
 • Бесплатно WiFi
 • Затворен и отворен базен
 • Тениски терен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Фамилијарни

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции . <br/> .hotel-description__container {<br/> max-width: 1220px;<br/> margin: 0 auto;<br/> font-family: 'Roboto', sans-serif;<br/

Инфо Kremlin Palace

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во Лара, Анталија, на 20 км од аеродромот во Анталија и на 17 км од центарот на Анталија.

 • Сместување

  Има вкупно 875 соби во главната зграда и  три блока.

  Супериор соби (23 м², еден дупли кревет и еден на развлекување, едно купатило , макс 2+1 лица).

  Супериор дуплекс фамилијарна соба (48 м², на приземје, еден дупли кревет, на погорниот спрат два едеинечни кревети, две купатила на двата спрата, макс.4 лица).

  Супериор стандард swim up соби  (23 м², една соба со дупли кревет, едно купатило, директен излез на базен, макс 2 лица).

  Комфор собите се иста големина како и супериор собите и супериор делукс собите + коктел за добредојде во лобито, вино, овошје, колачи, сет капсули за кафе дневно, цвеќиња во соба, торба за плажа, уште едно бесплатно користење на À la carte ресторан, еден ден бесплатно користење павилјон, 15% попуст за перење алишта и СПА центар.

  Child Friendly собите се иста големина како и супериор собите + коктел за добредојде, мини бар за млеко (обично и со вкусови), јогурт, овошно пире, бисквити / крекери, хранилка за деца (на барање), детски наметки и влечки, нокшир, туш за бебиња, туш, када, нелизгачка подлога, хотелски додатоци (паста за заби, органска паста за заби, шампон и гел за туширање), декорација на собата со меурчиња, маица со лого на кученца, бесплатно користење автомобил / скутер за бебе, комплет боенки, ташна за на плажа, плишана играчка за кученца, попуст од 10% за кабана / павилјон / СПА центар, 15% попуст на перење алишта.

  Child Friendly Plus собите се иста големина како супериорните соби + коктел за добредојде, млеко (обично и со вкус) во минибарот / овошен јогурт / овошно пире, бисквити / крекери, кошница со овошје, столче (на барање), детска бањарка, детски влечки, нокшир, столче, када за туш за бебиња, нелизгачка подлога, хотелски додатоци (четка за заби, органска паста за заби, шампон и гел за туширање), декорација на соба со балони, маичка со лого за кученца, бесплатна количка / скутер, комплет боенки, торба за плажа, плишана играчка за кученца, 10% попуст за кабана, павилјон и СПА центар, 15% попуст за перење алишта и повратен трансфер на аеродром по барање.

  Romantıc rooms (иста големина како супериор соби + шампањ за добредојде, пенливо вино, сад со овошје или колачи,, колач / десерт во облик на срце, сет капсули за кафе дневно, балон со срце во собата, уште едно бесплатно користење на À la carte ресторан (декорирана маса), прв ден појадок во соба, свежо цвеќе, бела сатенска постелнина, бањарка, маска за спиење, романтична фотосесија (2) бесплатно, торба за плажа, 15% попуст за користење кабана, павилјон или СПА (за повеќе од 5 дена престој), бесплатна масажа за парови (30 мин), 10% попуст за перење алишта.

  Сите соби се со сопствено купатило со када или туш, фен за коса, влечки, централна клима (работат според временските услови), телефон, мини бар (вода, безалкохолни пијалоци и пиво, секојдневно се полни), електричен бокал, сет за чај и кафе, сеф, сателитска ТВ и музички канали, балкон.

 • Услуга

  Ултра Сѐ Вклучено – шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, ужина во текот на денот, вечера и ноќно бифе, сите локални пијалоци безалкохолни и алкохолни и некои стандардни увозни пијалоци, À la carte ресторани со претходна резервација и еднаш бесплатно за престој во еден од нив.

  Не е вклучено: премиум луксузни пијалоци, увезени пијалоци кои не се на менито, услуга во соба, специјални вина, енергетски пијалоци, флаширани пијалоци, свежи овошни сокови, BBQ ресторан и втора употреба на À la carte рестораните.

 • Содржини

  Главни ресторани - шведска маса, ресторани À la carte - La Gondola (италијанска кујна), ресторан Паша (турска кујна), ресторан Ел Сомбреро (мексиканска кујна), Марин (рибаен ресторан), BBQ ресторан, различни барови низ хотелскиот комплекс.

  Доктор, перење, хемиско чистење, чување деца, фризер, центар за убавина, телефон, факс, изнајмување кола, продавници се со доплата. WI-FI интернет во цел хотел е бесплатен.

 • Плажа

  Приватна плажа со песок и камчиња. Лежалки, чадори за сонце и крпи за плажа се бесплатни. Приватните павилјони на плажа се со претходна резервација и со доплата.

 • Спорт и забава

  Отворени и затворени базени за возрасни и деца, надворешен полуолимписки базен, тобогани, тениски терени, дел за џогирање, пинг-понг, кошарка, мини фудбал, одбојка на плажа, фитнес центар, сауна, турска бања.

  Се доплаќа: спортови на вода, центар за убавина и здравје, масажа, часови за нуркање, осветлување на тениските терени, центар за игри.

  Забавни програми во текот на денот, натпревари покрај базен и на плажа, вечерни шоу програми, музика во живо, диско. Мини клуб за деца од 4 – 12 години и за млади клуб од 13 – 16 години (помеѓу јуни и септември), специјални програми, игралиште, мини диско во вечерните часови.

  Хотелот е реновиран во 2022 година / сите типови соби се реновирани.

 • Веб страна на хотелот

Информации за дестинацијата

Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.


Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Локација