Liberty Hotels Lara

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Lara
 • Liberty Hotels Lara
 • 32 слики
 • Наша препорака
 • Песочна плажа
 • Аква парк
 • Затворен и отворен базен
 • Тениски терен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • На плажа
 • Теретана и СПА

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции . <br/> .hotel-description__container {<br/> max-width: 1220px;<br/> margin: 0 auto;<br/> font-family: 'Roboto', sans-serif;<br/

Инфо Liberty Hotels Lara

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во Лара на 17 км од аеродромот во Анталија и 22 км од центарот на градот.

 • Сместување

  Вкупно 311 соби.

  Стандардни соби (23 м², една спална соба со француски кревет или два единечни кревети, едно купатило, макс. 2+1 дете).

  Големи стандардни соби (29 м², голема спална соба со француски кревет, еден единечен кревет и софа, едно купатило, макс. 2+2 деца).

  Фамилијарни соби (35-45 м², две спални соби одвоени со врата, едната соба е со француски кревет, а другата е со два единечни кревети, едно купатило, макс. 4 лица).

  Фамилијарни дуплекс соби (50 м², на долниот кат има два единечни кревети + една софа на развлекување, на горниот кат француски кревет, две купатила, макс. 4 лица)

  2 соби за лица со попреченост.

  Сите соби се со балкон, купатило со када / туш, фен, централна клима која работи согласно временските услови, телефон, сеф, мини бар (секојдневно се дополнува со вода и безалкохолни пијалоци), електричен бокал, сет за кафе и чај, Wi-Fi интернет врска, ламинатен под, сателитска ТВ и музички канали.

 • Услуга

  Ултра сѐ вклучено – шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, пладневна ужина, колачи и сладолед во одредени часови во денот, вечера, полноќни закуски, чај, кафе, дел со детска храна, домашни и стандардни увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10:00-24:00 часот, À la Carte ресторани (италијански, турски и скара) се со претходна резервација и еднаш за време на 7 дневен престој.

  Не се вклучени: луксузни увозни пијалоци, свежо цедени сокови, флаширани пијалоци, À la Carte ресторани (Далечен Исток и рибен) се со претходна резервација и доплата, како и повторното користење на À la Carte рестораните, услуга во соба, наргиле.

 • Содржини

  Jasmine -главен ресторан со шведска маса, Carmen слаткарница, À la Carte ресторани (Balbura италијански, Sarpedon рибен, Pinara турски, Nysa Далечен Исток, скара), бар во лоби, витамински бар, бар покрај базен и на плажа.

  Доктор, перење и хемиско чистење, чување деца, интернет кафе, телефон, факс, продавници  се со доплата. Бесплатна Wi-Fi интернет врска.

 • Плажа

  Хотелска приватна песочна плажа со бесплатни лежалки, чадори и крпи за на плажа. Приватните павилјони за плажа се со претходна резервација и доплата.

 • Спорт и забава

  Надворешни и  внатрешни базени, детски базени, тобогани, фитнес центар, турска бања, сауна, џакузи, 2 тениски игралишта, кошарка, одбојка на плажа, пинг понг.  Со доплата се: осветлување на тениски игралишта, опрема за тенис, часови по тенис, масажа, спортови на вода, билијард и компјутерски игри.

  Забавни програми во текот на денот и навечер со професионални групи, програмата се менува на секои две недели, мини клуб за деца од 4-12 год, игралиште, мини диско навечер.

 • Веб страна на хотелот

Информации за дестинацијата

Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.


Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Локација