Limak Lara Deluxe Hotel & Resort

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Lara
 • Limak Lara Deluxe Hotel & Resort
 • 45 слики
 • Песочна плажа
 • 3 деца бесплатно сместување
 • Наша препорака
 • Затворен и отворен базен
 • Тениски терен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • За деца
 • Фамилијарни
 • Дете до 14,99 - бесплатно сместување
 • 2 деца бесплатно
 • На плажа
 • Теретана и СПА

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/> column-

Инфо Limak Lara Deluxe Hotel & Resort

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во Лара (Кунду) на 15 км од аеродромот во Анталија и 25 км од центарот на градот.

 • Сместување

  Вкупно 441 соби.

  • Економски соби (32 м², една спална со француски кревет + една софа, едно купатило, макс. 2+1 лице),
  • Стандардни соби (32 м², една спална со француски кревет + еден единечен кревет + софа, едно купатило, макс. 3+1 лице).
  • Фамилијарни соби (65м², две спални соби одвоени со лизгачка врата, едната спална е со француски кревет, втората е со две софи, едно купатило, макс. 3+1 лице +1 бебе).
  • 4 соби за лица со попреченост.

  Сите соби располагаат со купатило со када или туш кабина, фен, централна клима која работи според временските услови, телефонска линија, сеф, мини бар (се дополнува секојдневно со вода, безалкохолни пијалоци и пиво), сателитска ТВ и музички канали, WI-FI интернет конекција, балкон.

 • Услуга

  Ултра Сѐ вклучено шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, ужини наутро и попладне, вечера и ужина касно навечер, домашни и стандардни увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци, мини бар во собите кој се дополнува секој ден, свежо цедени сокови за појадок, сладолед во одредени часови и бар на плажа до 18.30 часот. Не е вклучено: домашни и увозни пијалоци, флаширани пијалоци, свежo цедени сокови, луксузни увозни пијалоци, пакуван сладолед во баровите, À la Carte рестораните се со резервација однапред и со доплата, услуга во соба.

 • Содржини

  Zen главен ресторан, ресторани: La Cuccina (италијански), Revan (турски), Gringos (мексикански), Far East (тајландска и суши храна), Sandal (рибен), среден исток ресторан, снек бар покрај базенот и барови во склоп на хотелскиот комплекс. Доктор, чување деца, перење алишта, хемиско чистење, телефон, факс, фризер, изнајмување кола, шопинг центар со доплата. Wi Fi конекција во хотелот и собите е бесплатна.

 • Плажа

  Хотелска приватна песочна плажа. Лежалки, чадори и крпи за на плажа не се наплаќаат. Приватни павилјони на плажа се со претходна резервација и со доплата.

 • Спорт и забава

  Отворени и затворени базени за деца и возрасни, аква парк со 9 тобогани и 1 тобоган на затворениот базен, турска бања, сауна, фитнес, тениски терени, сквош, пинг понг. СПА центар, масажа, осветлување на тениско игралиште, часови за тенис и опрема, опрема за сквош, спортови на вода, билијард, куглање, дел со игри се со доплата. Забавни програми во текот на денот и навечер, мини клуб за деца од 4-12 години и јуниор клуб за деца од 13 до 16 години со специјални програми.

 • Внимание

  Забелешка: поради новите мерки за заштита од Ковид-19, хотелот го задржува правото за промена на некои содржини без претходна најава.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • Општо
  • Собна услуга
 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Локација