Miracle Resort Hotel

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Lara
 • Miracle Resort Hotel
 • 36 слики
 • Дете до 12,99 - бесплатно сместување
 • За деца
 • На плажа
 • Теретана и СПА
 • Наша препорака
 • Песочна плажа
 • Аква парк
 • Анимација
 • Наша препорака
 • Затворен и отворен базен
 • Тениски терен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Фамилијарни

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/> column-

Инфо Miracle Resort Hotel

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во Лара, на 15 км од аеродромот во Анталија и 11 км од центарот на градот.

 • Сместување

  Вкупно 692 соби

  • Стандардни соби (28-34 м²; една спална со француски кревет + еден единечен кревет и едно купатило, макс. 3+1 лица).
  • Фамилијарни соби (две стандардни соби одвоени со врата, макс.4+2 лица),
  • 11 соби за лица со попреченост.

  Сите соби се со балкон, купатило, фен, централен клима систем (работи според временските услови), телефон, тепих на под, сеф, мини бар (секојдневно се дополнува со вода, безалкохолни пијалоци, пиво), интернет конекција, сателитска ТВ и музички канали.

 • Услуга

  Ултра Сѐ вклучено ран и доцен појадок, шведска маса за ручек и вечера, чај и кафе и попладневни ужини, сите домашни безалкохолни и алкохолни пијалоци и стандардни увозни пијалоци од 10.00-02.00 ч., детско, диететско и вегетаријанско мени во главниот ресторан. Не се вклучени: премиум увозни пијалоци, во сите À la Carte ресторани се наплаќа влезница, специјални стари вина, свежо цеден сок, услуга во соба, пијалоци во Bridge барот.

 • Содржини

  Turkuaz - главен ресторан - шведска маса (увозни пијалоци не се служат), À la Carte ресторани Miracolo (италијанска кујна), Anatolia (турска кујна), Lagos (рибен ресторан), Mexican (мексиканска кујна), Lobby Bar (домашни и одредени увозни пијалоци од 10.00-02.00), бар покрај базенот (домашни и одредени увозни пијалоци од 10:00-23:00), бар на плажа (само безалкохолни пијалоци). Во Bridge Bar сите пијалоци се наплатуваат. Доктор, перална, чување деца, интернет кафе, телефон, факс, компјутерски игри, колички за бебиња, шопинг центар, интернет конекција во собите се наплатува. WI-FI интернет во лобито и во собите е бесплатен.

 • Плажа

  Хотелска песочна плажа. Чадори за сонце, лежалки и крпи не се наплатуваат. Павилјоните на плажа се со претходна резервација и се наплатуваат.

 • Спорт и забава

  Отворен и затворен базен, базен за деца, лизгалици на вода, фитнес центар, турска бања, сауна, соба со пареа, аеробик, сала за гимнастика, мал фудбал, мини голф, одбојка на плажа, кошарка, 4 тениски терени, пинг понг, стрелаштво, шах, пикадо. Опрема за тенис, осветлување и часови по тенис, билијард, солариум, масажа, SPA центарот и салонот за убавина, компјутерски игри, спортови на вода, професионални терени за фудбал дополнително се наплатуваат. Забавна програма за возрасни и деца во текот на денот, затворен театар, турска вечер, паб, жива музика, отворено диско, кино, мини клуб за деца од 04-16 год поделени по групи, игралиште, соба со игри, мини диско навечер.

 • Внимание

  Забелешка: поради новите мерки за заштита од Ковид-19, хотелот го задржува правото за промена на некои содржини без претходна најава.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Локација