Ramada Resort By Wyndham Lara

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Lara
 • Ramada Resort By Wyndham Lara
 • 68 слики
 • Аква парк
 • Поволни цени
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Дете до 12,99 - бесплатно сместување
 • За деца
 • Фамилијарни
 • Отворен базен
 • Теретана и СПА

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции . <br/> .hotel-description__container {<br/> max-width: 1220px;<br/> margin: 0 auto;<br/> font-family: 'Roboto', sans-serif;<br/

Инфо Ramada Resort By Wyndham Lara

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во областа Лара на 14 км од аеродромот во Анталија и на 10 км од центарот на градот.

 • Сместување

  Вкупно 396 соби, распоредени во четири блока.

  Супериор соби (35 м², една спална со француски кревет + еден единечен кревет и еден кревет на расклопување, купатило, макс.2+2 деца).

  Стандардни соби (30 м², една спална со француски кревет или со два единечни кревети, купатило, макс.2 лица).

  Фамилијарни апартмани (70 м², две одвоени спални,  една дневна соба, едно купатило, макс.5+1дете) и

  3 соби за лица со попреченост.

  Сите соби се со купатило со туш кабина, фен, централна клима која работи според временските услови, телефон, мини бар (секојдневно се дополнува со вода и сокови), сет за кафе и чај, сеф, сателитска ТВ и музички канали, интернет до 1GB, балкон.

 • Услуга

  Ултра Сѐ вклучено - храна и пијалоци 24 часа, шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, вечера, ужина во текот на денот и доцна навечер, сите локални алкохолни и безалкохолни пијалоци (увозни пијалоци во некој од баровите и со доплата), À la Carte ресторани (лоцирани во Ramada Beach Club) се со претходна резервација и само еднаш за време на седумдневен престој, Ramada Beach бар е отворен од 10.00-18.00 и нуди ultra all inclusive услуга, сладолед на плажа и на базен во одредени часови во денот.

  Не се вклучени: премиум увозни пијалоци, увозни пијалоци кои не се на мени листата, флаширани пијалоци, специјални вина, увозни вина, свежо цедени сокови, BBQ ресторан и второто користење на À la Carte рестораните, услуга во соба, увозни пијалоци во Disco клуб.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, À la Carte ресторани - Ottoman - турски, Verona -италијански, Asia - азиски, мексикански и рибен ресторани, BBQ ресторан, барови низ хотелскиот комплекс. Доктор, чување деца, телефон, факс, интернет и компјутерски игри, продавници, изнајмување кола дополнително се наплаќаат. Бесплатен интернет до 1GB.

 • Плажа

  Хотелска песочна плажа Ramada Beach Club, на 350 м од хотелот. Лежалки на плажа, чадори за сонце и крпи за на плажа се бесплатни. Приватните павилјони на плажа дополнително се наплаќаат. Бесплатен превоз до плажа.

 • Спорт и забава

  Отворени базени за возрасни и деца, лизгалици на вода за деца и возрасни, тениски терени, гимнастика, пикадо, фитнес центар, турска бања, соба со пареа, сауна, кошарка, одбојка на плажа. Спортови на вода, билијард, масажи, осветлување на тениски терени, Спа центар, обука за нуркање дополнително се наплаќаат.

  Забавни програми во текот на денот, шоу програми во вечерните часови. Мини клуб за деца од 4-12 год со различен програм прилагоден според возраста, детско игралиште, мини диско во вечерните часови.

 • Веб страна на хотелот

Информации за дестинацијата

Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.


Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Локација