Royal Holiday Palace

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Lara
 • Royal Holiday Palace
 • 46 слики
 • За деца
 • На плажа
 • Теретана и СПА
 • Наша препорака
 • Бесплатно WiFi на јавни површини
 • Аква парк
 • Наша препорака
 • Ексклузивни
 • Тениски терен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Фамилијарни
 • Отворен базен
 • Песочно-камчеста плажа

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Royal Holiday Palace

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот е лоциран во областа Лара – Кунду на 17км од центарот на Анталија и 15км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 604 соби.

  • Стандард Супериор Соби: (46м², една спална со еден француски кревет + еден единечен, купатило, макс. 3+1 дете).
  • Делукс Апартмани: (85м², две спални и една дневна одвоена со врата, две купатила (едно е со туш кабина, другото со када, а повеќето се со џакузи, макс. 4 лица).
  • Дуплекс Фамилијарни Соби: (75м², на приземје, два одвоени кревети и купатило со туш, на спрат - брачен кревет, купатило со када, нема врата како галерија, макс. 4 лица)
  • Џуниор Апартмани: (60м², дневна и спална соба, макс. 2+1 лица), Фамилијарни соби (60м², две спални одвоени со врата, едно купатило, макс. 4 лица).
  • Фамилијарни Соби: 48 (80м², ходник на влезот, две спални со врата помеѓу, едно купатило, макс. 2+2 лица).
  • Триплекс Апартман: (114м², три ката со по една соба на секој кат, на горниот кат спална и купатило, доле уште една спална и купатило со туш, најдоле дневна соба со мала кујна, макс. 4 лица).
  • Кралски Апартман: (180м², на горниот кат спална за родители и купатило со џакузи, доле спална за деца, купатило со туш, дневна и мала кујна, макс. 4 лица).
  • 6 Соби за Хендикепирани лица

  Собите се со купатило со када и туш, фен, централен клима систем кој работи според временските услови, телефон, мини бар (вода, безалкохолни пијалоци и пиво се дополнува секој ден), електричен бокал, сет за кафе и чај, сеф, сателитска ТВ и музички канали, WI-FI интернет, тепих на подот, балкон и сите соби се за непушачи.

 • Услуга

  Ултра Сѐ вклучено – шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, вечера, ноќни ужини, храна за деца, диетална храна, ужина и рестораните на плажа во текот на денот, локални и стандардни алкохолни и безалкохолни пијалоци, слатки, сладолед во текот на денот. Луксузните увозни пијалоци, свежо цедените и сокови од зеленчук, специјалните вина, услуга во соба, домашни и увозни фалширани вина и À la Сarte ресторани со претходна резервација се наплатуваат.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, снек бар покрај базенот и на плажа, барови околу хотелскиот комплекс, À la Сarte ресторани: Vapiano (италијанска кујна), Hashi (кујна од Далечниот Исток), El Torito (мексиканска кујна), Deep Blue (морски ресторан), Lal restoran (турска кујна). Доктор, чување деца, сервис за перење и пеглање, телефон, факс, интернет кафе, компјутерски игри, продавници, изнајмување кола, дополнително се наплатуваат. WI-FI со ниска брзина низ целиот хотелски комплекс и собите е бесплатен.

 • Плажа

  Хотелска плажа со песок и ситни камчиња. Лежалки, чадори за сонце и пешкири за на плажа не се наплатуваат. Павилјоните на плажа со претходна резервација доплонително се наплатуваат.

 • Спорт и забава

  Отворени и затворени базени за возрасни и деца, Аква парк со 8 лизгалки, фитнес центар, турска бања, сауна, парна бања, тениски игралишта, игралишта за кошарка, пинг понг, одбојка на плажа, не се наплатуваат. Масажа, салон за убавина, Спа и Велнес центар, осветлување на тениските игралишта, куглање, билјард, сите спортови на вода дополнително се наплатуваат. Забавни програми преку целиот ден, натпревари покрај базен и на плажа, вечерни шоу програми, жива музика неколку пати во неделата. Мини клуб за деца со специјална програма и забавен парк за деца (не е дозволен за деца по 7 години).

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Локација