Royal Seginus

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Lara
 • Royal Seginus
 • 53 слики
 • За деца
 • Теретана и СПА
 • Наша препорака
 • Аква парк
 • Бесплатно WiFi
 • Наша препорака
 • Ексклузивни
 • Тениски терен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Фамилијарни
 • Отворен базен
 • Песочно-камчеста плажа

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Royal Seginus

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот е лоциран во областа Лара-Кунду на 17км од центарот на Анталија и 15км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 793 соби.

  • Стандард Супериор Соби: (64м², една спална со француски кревет + еден единачен кревет и купатило, макс. 3 возрасни+1 дете).
  • Делукс Апартмани: (170м², ходник на влезот, една спална и една дневна соба со врата помеѓу, две купатила, едното е со туш/WC, макс. 2+1 лице).
  • Дуплекс Фамилијарни Соби: : (120м², приземје, соба со единечни кревети + купатило со туш, горе на кат брачен кревет со купатило со када, одвоени со врата, макс. 2+2 лица).
  • Џуниор Апартмани: (140м², една спална и една дневна соба, две купатила, макс.3возрасни +1 дете).
  • Фамилијарни Поврзани Соби: 48 (80м², ходник на влезот, две спални со врата помеѓу, едно купатило, макс. 2+2 лица).
  • 8 Соби за Хендикепирани лица

  Собите се со купатило со туш кабини и фен, централен клима систем кој работи според временските услови, телефон, мини бар (вода, безалкохолни пијалоци и пиво се дополнуваат секој ден), сеф, сателитска ТВ и музички канали, WI-FI интернет конекција, паркет на подот, балкон, во собите не е дозволено пушење.

 • Услуга

  Ултра Сѐ вклучено – шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, вечера, храна за деца, диетална храна, ужина и рестораните на плажа во тек на денот, сите локални и стандардни увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци, колачи, сладолед во тек на денот. À la Сarte ресторани со претходна резервација, луксузни увозни пијалоци, свежо цедени сокови, специјални вина, услуга во соба, домашни и увозни фалширани вина дополнително се наплатуваат.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, снек бар покрај базенот и на плажа, барови околу хотелскиот комплекс À la Сarte ресторани: Gusto -италијанска кујна, Shin- кујна од Далечниот Исток, Tortilla-мексиканска кујна, Grandi- ресторан за морска храна, Ottoman-турска кујна, Стејк ресторан, Суши ресторан. Доктор, чување деца, сервис за перење и пеглање, телефон, факс, WI-FI со мала брзина бесплатен во лоби и собите. Компјутерски игри, продавници, изнајмување кола, дополнително се наплатуваат.

 • Плажа

  Хотелска плажа на 200 м од хотелот со песок и ситни камчиња. Лежалки, чадори за сонце и пешкири за на плажа не се наплатуваат. Павилјоните на плажа се со претходна резервација и се наплатуваат.

 • Спорт и забава

  Отворени и затворени базени за возрасни и деца (еден е полуолимписки базен), Аква парк со 8 лизгалки, фитнес центар, турска бања, сауна, парна бања, тениски игралишта, игралишта за кошарка, пинг понг, одбојка на плажа не се наплатуваат. Масажа, салон за убавина, Спа и Велнес центар, осветлување на тениските игралишта, куглање, билјард, сите спортови на вода дополнително се наплатуваат. Забавни програми преку целиот ден, натпревари покрај базен и на плажа, вечерни шоу програми, жива музика неколку пати во неделата. Мини клуб за деца од 04-12 години со специјална програма, Мини диско секоја вечер и забавен парк за деца (деца под 7 години мора да бидат во присуство со родител).

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • Спорт и забава
  • Ноќен клуб
  • Пикадо
  • Сала за вежбање (Теретана)
  • Тенис
 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа
 • Ресторани и барови
  • Ресторан

Локација