Royal Wings

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Lara
 • Royal Wings
 • 40 слики
 • За деца
 • На плажа
 • Теретана и СПА
 • Песочна плажа
 • Голем воден парк
 • Анимација
 • Бесплатно WiFi
 • Ексклузивни
 • Тениски терен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Фамилијарни
 • Отворен базен
 • Теретана

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Royal Wings

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во областа Лара, 15км од аеродромот во Анталија и 17км од центарот на Анталија. Хотелот е на плажа.

 • Сместување

  Вкупно 457 соби.

  • Стандард Супериор Соби: (36м²; една спална со француски кревет + еден еденечен кревет, купатило, макс.3+1 лица).
  • Апартмани: (70м², една спална со џакузи и дневна одвоена со врата, купатило во секоја соба, макс. 4 лица).
  • Дуплекс Фамилијарни Соби: (48м²; дуплекс соби, на кат спална и купатило со туш, на долниот ката уште една спална со два одвоени кревети, купатило со када, макс.4 лица).
  • Royal King Апартмани: 2 (80м², две спални и дневна, две купатила, едното е со џакузи, макс. 4 лица).
  • 4 Соби за Хендикепирани лица

  Сите соби се комфорни со балкон, купатило со када, туш, фен, централна клима која работи според временските услови, телефон, тепих на подот, мини бар (безалкохолни пијалоци и пиво се дополнуваат секој ден), електричен бокал, сет за кафе и чај, сеф , сателитска ТВ, музички канали, WI-FI интернет конекција.

 • Услуга

  Ултра Сѐ вклучено - шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, диетална храна, храна за деца, ужина на плажа, вечера, доцна вечерна ужина. Сите локални безалкохолни и алкохолни и стандардни увозни пијалоци, чај, кафе, сладолед за време на ручек и вечера. À la Сarte ресторани со претходна резервација (2 дена), сладолед за време на ручек и вечера. Услуга во соба, свежо цеден сок, увозниот шамањ, некои стари виски, коњак и специјални флаширани вина дополнително се наплатуваат. À la Сarte ресторани со претходна резервација (2 дена) со доплата.

 • Содржини

  Главен ресторан - шведска маса, À la Сarte ресторани-Sаhan (турска кујна), Gondol (италијанска кујна), Bambo Garden (кујна од Далечниот Исток), Deep Sea (морска храна), Olive (медитеранска кујна), Stek- House ресторан, барови околу хотелскиот комплекс со 24 часа услуга. Доктор, чување деца, перална и хемиско чистење, фризер, салон за убавина, изнајмување кола, интернет кафе, компјутерски игри, телефон, факс, продавници, дополнително се наплатува. WI-FI интернет во лоби и во целиот хотел е бесплатен.

 • Плажа

  Хотелска песочна плажа со лежалки, чадори за сонце и пешкири кои не се наплатуваат.

 • Спорт и забава

  Отворен и затворен базен за возрасни и деца, голем Аква парк (9 лизгалици на вода и базен со бранови) и забавен парк за деца. Фитнес центар, Турска бања, сауна, Џакузи, соба со пареа, тениски игралишта, одбојка на плажа, пинг понг, немоторизирани спортови на вода. Осветлување на тениските игралишта, часови по тенис, масажа и пилинг, моторните водени спортови, школа за нуркање, салон за убавина и SPA центарот дополнително се наплатуваат. Забавна програма со натпревари во текот на денот, вечерно шоу со професионална екипа. Мини клуб за деца од 4-12 години , мими диско во вечерните часови.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Локација