Saturn Palace Resort

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Lara
 • Saturn Palace Resort
 • 39 слики
 • Песочна плажа
 • Бесплатно WiFi на јавни површини
 • Аква парк
 • Затворен и отворен базен
 • Тениски терен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • На плажа
 • Теретана и СПА

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Saturn Palace Resort

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во Лара на 15 км од аеродромот во Анталија и на 17 км од центарот на градот.

 • Сместување

  Вкупно 336 соби.

  • Стандардни соби (28м²; една спална, едно купатило, макс. 2 + 2 лица),
  • Фамилијарни соби (38м², две спални соби разделени со врата, едно купатило, макс.4 лица)
  • Фамилијарни дуплекс соби (40м²; долу два единечни кревети, горе еден француски кревет, две купатила, макс. 4 лица),
  • Џакузи соба (38м², една спална со џакузи во собата, едно купатило, макс. 2 + 1 дете
  • Соба со Тераса со Џакузи Делукс (40м², една спална соба, едно купатило, голема тераса со џакузи, макс.2 + 2 лица)
  • 2 соби за лица со попреченост.

  Сите соби се со балкон, приватно купатило со када или туш, фен за коса, централен систем за климатизација што работи според временските услови, телефон, сеф, мини бар (секојдневно се надополнува со вода, безалкохолни пијалоци и пиво), сателитска ТВ и музички канали.

 • Услуга

  Ултра сѐ вклучено - шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, попладневна ужина, вечера, доцна ужина и ран појадок, чај, кафе, торти и сладолед во одредени часови, сите локални и стандардни увезени алкохолни и безалкохолни пијалоци помеѓу 10.00 – 24.00 часот се бесплатни, À la Carte рестораните се со претходна резервација и еднаш во текот на престојот. Не се вклучени: луксузни увозни пијалоци, свежо цедени сокови, флаширани пијалоци, сите пијалоци во диско клуб, услуга во соба.

 • Содржини

  Главен ресторан за шведска маса, À la Carte ресторани - италијански, турски, рибен, лоби бар, витамин бар, бар покрај базен и на плажа и ноќен клуб. Доктор, перална и хемиско чистење, чување деца, интернет кафе, телефон, факс, интернет, компјутерски игри и трговски центар се со доплата. WI-FI интернет на јавни површини е бесплатен.

 • Плажа

  Приватна песочна хотелска плажа, со бесплатни лежалки, чадори за сонце и крпи.

 • Спорт и забава

  Отворен и затворен базен, детски базени, тобогани, фитнес центар, турска бања, сауна, парна соба, тениски терени, кошарка, одбојка на плажа, пинг-понг се бесплатни. Со доплата: рефлектор за тениско игралиште, опрема за тенис, часови по тенис, центар за убавина, масажа, спортови на вода, билјард и соба за игри. Забавни програми преку ден и навечер со професионална екипа, програмата се менува на секои две недели, мини клуб за деца помеѓу 04 - 12 години со дневни и вечерни програми.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Локација