Sherwood Exclusive Lara

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Lara
 • Sherwood Exclusive Lara
 • 49 слики
 • Наша препорака
 • Песочна плажа
 • Аква парк
 • Бесплатно WiFi
 • Затворен и отворен базен
 • Тениски терен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • За деца
 • Фамилијарни
 • Дете до 11,99 - бесплатно сместување
 • На плажа
 • Теретана и СПА

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Sherwood Exclusive Lara

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во областа Лара на 10км од аеродромот во Анталија и 12км од центарот на Анталија. Хотелот е на плажа.

 • Сместување

  Вкупно 499 соби во два главни објекта.

  • Делукс Соби: (29м², една спална со француски кревет + еден единачен кревет или софа, едно купатило, макс.2+2 лица),
  • Jacuzzi Suite: (46м², една спална со француски кревет и простор за дневен престој и едно купатило со џакузи, макс. 2 лица).
  • Џуниор Фамилијарни Соби: (35м², една голема соба со преграда, еден француски кревет + 2 единечни кревети, едно купатило, макс. 4 лица).
  • Фамилијарни Апартмани: (57м², две спални поврзани со врата, две купатила, макс. 4 лица).
  • Фамилијарни Соби: (40м², две спални поврзани со врата, едно купатило, макс. 4 лица).
  • Делукс Соби: (57 м², една спална и една дневна соби поврзани со врата, едно купатило, макс.4 лица).
  • 4 Соби за Хендикепирани лица

  Сите соби се со балкон, ламинат на подот, купатило со када, туш, фен, телефон, централна клима која работи според временските услови, сеф, мини бар (вода, минерална вода, безалкохолни пијалоци и пиво се дополнуваат секој ден), електричен бокал, сет за кафе и чај, сателитска ТВ и музички канали, интернет. WI-FI интернет.

 • Услуга

  Ултра Сѐ вклучено - шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, попладневна ужина, колачи, вечера, ужина во доцна навечер, сите локални и стандардни увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци, кафе, чај, свежо цеден сок од портокал за појадок, сладолед, мини бар (безалкохолни пијалоци, вода и пиво се дополнуваат секој ден), À la Сarte ресторани со претходна резервација за минимум една недела престој. Специјалните увозни пијалоци, свежо цедениот сок (освен за појадок), услуга во соба, флаширани пијалоци, енергетски пијалоци се наплатуваат.

 • Содржини

  Главен ресторан - шведска маса, À la Сarte ресторани: Sapore – италијанска кујна, Lalezar – турска кујна, Selenge - монголска кујна, снек ресторан, лоби бар, бар покрај базен, бар на плажа, диско клуб. Доктор, чување деца, перална, услуга во соба, фризер, изнајмување кола, шопинг центар, телефон, факс и компјутерски игри дополнително се наплатуваат. WI-FI интернет е бесплатен.

 • Плажа

  Песочна хотелска плажа, со лежалки, чадори за сонце и пешкири кои не се наплатуваат. Приватни павилјони со претходна резервација и со доплата.

 • Спорт и забава

  Осум отворени базени за возрасни и два за деца, еден полуолимписки базен, затворен базен за возрасни и деца, Аква парк (7 лизгалици за возрасни и 3 за деца), фитнес центар, турска бања, сауна, џакузи, соба со пареа, тениски игралишта, кошарка, одбојка на плажа, пинг понг, немоторни спортови на вода, не се наплатуваат. Осветлување за тениските игралишта и опрема, билијард, куглање, масажа, салон за убавина и SPA центарот, компјутерски игри, моторните спортови на вода дополнително се наплатуваат. Забавна програма во текот на денот и специјална шоу програма навечер. Мини клуб за деца од 04 – 12 и тинејџерски клуб од 13 – 17 со специјална програма.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Локација