Sherwood Suites Resort

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Lara
 • Sherwood Suites Resort
 • 45 слики
 • Песочна плажа
 • Аква парк
 • Затворен и отворен базен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • За деца
 • Дете до 13,99 - бесплатно сместување
 • Фамилијарни
 • Теретана и СПА

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Sherwood Suites Resort

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во областа Лара на 10км од аеродромот во Анталија и 12км од центарот на Анталија. Хотелот не е директно на плажа.

 • Сместување

  Вкупно 230 соби во една главна зграда и пет блока.

  • Стандардни Соби: (35м², една спална со француски кревет + еден единачен кревет, едно купатило, макс.2+1 лица).
  • Стандардна (Pool) Соба: (35м², една спална соба со еден француски кревет + еден единечен кревет, едно купатило, макс. 2 + 1лица).
  • Делукс Апартман: (60 - 75м², една спална соба со еден француски кревет и една дневна соба со софа и внатрешна врата, американска кујна, една бања, макс. 2 + 2 деца).
  • Делукс (Pool) Апартман: (60 - 80 м², една спална соба со француски кревет, една дневна соба со софа и два единечни кревети, две купатила, макс. 2 + 2 лица).
  • Делукс Супериор Апартман: 80-90м², еден француски кревет и единечен кревет, една дневна соба со два софа кревети, американска кујна, едно купатило, макс. 4 + 1 лица).

  Сите соби се со балкон или тераса, ламинатен или керамички под, купатило со туш кабина, фен, телефон, централна клима која работи според временските услови, сеф, мини бар (вода, минерална вода, безалкохолни пијалоци и пиво се дополнуваат секој ден), сет за кафе и чај, сателитска ТВ и музички канали, во Делукс соби кујна со фрижидер, машина за перење и миење садови.

 • Услуга

  Ултра Сѐ вклучено - шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, попладневна ужина, колачи, вечера, ужина во доцните вечерни часови, сите локални и стандардни увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци, кафе, чај од 10:00 – 24:00 часот. Ресторанот и барот на плажа од 10:00-17:00 часот. À la Сarte ресторани со претходна резервација и со минимум една недела престој. Специјалните увозни пијалоци, свежо цеден сок, услуга во соба, флаширани пијалоци, енергетски пијалоци се наплатуваат.

 • Содржини

  Главен ресторан - шведска маса, À la Сarte ресторани, снек ресторан, лоби бар, бар покрај базенот, бар на плажа, диско клуб, WI-FI интернет конекција. Доктор, чување деца, перална, услуга во соба, фризер, изнајмување кола, шопинг центар, телефон, факс и компјутерски игри дополнително се наплатуваат.

 • Плажа

  Песочна хотелска плажа на 750 м од хотелот, со лежалки, чадори за сонце и пешкири кои не се наплатуваат. Приватни павилјони на плажа со претходна резервација и доплата.

 • Спорт и забава

  Два отворени базена за возрасни и два за деца, затворен базен за возрасни и деца, лизгалици на вода, фитнес центар, турска бања, сауна, одбојка на плажа, пинг понг не се наплатуваат. Масажа, салон за убавина и SPA центарот, моторните спортови на вода дополнително се наплатуваат. Забавна програма во текот на денот и специјална шоу програма навечер. Мини клуб за деца од 04 – 12 години со специјална програма, Мини Диско навечер.

 • Веб страна на хотелот

Локација