Titanic Mardan Palace

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Lara
 • Titanic Mardan Palace
 • 87 слики
 • За деца
 • Дете до 11,99 - бесплатно сместување
 • На плажа
 • Теретана и СПА
 • Наша препорака
 • Песочна плажа
 • Голем воден парк
 • Анимација
 • Бесплатно WiFi
 • Наша препорака
 • Ексклузивни
 • Затворен и отворен базен
 • Тениски терен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Фамилијарни

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Titanic Mardan Palace

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во Лара - регионот Кунду на 15 км од аеродромот во Анталија и 25 км од центарот на градот.

 • Сместување

  Вкупно 543 соби.

  • Премиум соби 42 - 48м², главна зграда, една спална соба со француски кревет + софа, едно купатило, макс. 3 лица),
  • Делукс соби (61м², главна зграда, една спална соба со простор за седење, едно купатило дизајниран како турска бања, џакузи, макс. 3 лица),
  • Фамилијарни соби (55-60м², главна зграда, две спални соби разделени со врата, простор за седење, едно купатило, макс.4 лица),
  • Премиум фамилијарни соби (70м², главна зграда , две спални соби разделени со врата, простор за седење, две бањи, макс. 4 лица + 1 бебе),
  • Дуплекс апартмани со пристап на базен (90м², главна зграда, на горниот кат има една спална соба со француски кревет и едно купатило, долу има една спална соба со два единечни кревети, едно купатило, простор за седење, голема тераса 22м² со гпростор за седење и директен пристап до базен, макс.4 лица + 1 дете + бебе),
  • Премиум дуплекс апартмани со пристап на базен (110м², главна зграда, на горниот кат има две спални соби разделени со врата, со бања за секоја спална соба, простор за седење и балкон, долна мини кујна, терпезариска маса, голема тераса 22м² со директен пристап до базен, макс.5 лице + бебе),
  • Гранд дуплекс апартман (145 м², главна зграда на 5-ти кат, на горниот кат има една спална соба со бања, џакузи, долу има една спална соба со два единечни кревети, едно купатило, простор за седење и балкон, макс.5 лица + бебе).
  • Кралски дуплекс апартман (145м², главна зграда, поглед на базен или море, на горниот кат има една спална соба со кралски кревет, едно купатило со џакузи и турска бања, долу има една спална соба со два единечни кревети, едно купатило со џакузи, простор за седење, тераса со џакузи, макс. 5 лица + 1 дете + бебе),
  • Lake House (170м², во градината помеѓу главната зграда и морскиот брег, две одделни спални соби со посебни купатила со џакузи и туш дизајниран како турска бања, една просторија за седење со трпезариска маса, голема тераса и директен пристап до базенот само за ваквите езерски куќи, 5 лица + 1 дете + бебе),
  • Претседателски апартман (220 м², главна зграда, поглед на базен или море, две посебни спални соби со посебни бањи со џакузи, дневна соба со голема трпезариска маса, голема тераса со џакузи, макс.5 лица + 1 дете + бебе),
  • Кралски апартман (600 м², во главната зграда на 8-от кат, две спални соби со кралски кревети, две бањи со џакузи, една просторија за играње, кујна, една канцеларија, дневна соба со голема трпезариска маса, сауна, голема тераса и приватен базен, макс.5 лица + 1 дете + бебе).

  Во сите простории има бањарки, влечки, специјална козметика во бањите, кабини за туширање или када, фен за коса, систем за климатизација, телефон, сеф, WI-FI интернет, LED телевизор со сателитски програми, екстра голем мини бар (вода, минерална вода, безалкохолни пијалоци, увозни алкохолни пијалоци, овошни сокови, несквик, млеко, чоколадо, бисквити се дополнуваат секој ден), електричен бокал, сет кафе и чај, балкон или тераса со простор за седење, перење и пеглање, ВИП услуга за трансфери, овошје и јаткасти плодови во собата.

 • Услуга

  За резервации од 7 ноќевања и повеќе: бесплатен ВИП трансфер до и од аеродром, CIP терминал (за претседателскиот и кралскиот апартман), шампањ при пристигнување, брзо пријавување во хотелот, букет, бесплатна услуга во соба (освен Lake Houses), голем мини бар, подготовка на кревет, избор за перници, павилјон покрај базен, перење и пеглање, приватен батлер (кралски апартман).

  Услуга: Palace Сѐ вклучено - 24 часа услуга храна и пијалоци - појадок, доцен појадок, ручек, вечера, ужина во текот на денот, сите локални и увезени алкохолни и безалкохолни пијалоци, за деца и бебиња може да се подготвува специјална храна 24 часа, слаткарници, бар за сладолед, шведска маса за овошје. Не се вклучени: À la Carte рестораните се со претходна резервација и со доплата, бар на тераса, бар на покрив, винарска визба со претходна резервација, услуга во приватни павилјони на плажа.

 • Содржини

  Главен ресторан, осум À la Carte ресторани: Beef Grill Club, азиски ресторан, Aquamarin (морска храна), Silk Road (индиски), Hasir, Da Vinci се со претходна резервација и бесплатни. Мардан Бистро има 24-часовна услуга, барови околу хотелскиот комплекс. Доктор, изнајмување кола, телефон, факс, бебешко седиште, продавници се доплаќаат. WI-FI интернет во сите области е бесплатен.

 • Плажа

  Хотелска приватна песочна плажа. Лежалки, чадори за сонце и душеци се бесплатни. Приватните павилјони се со претходна резервација.

 • Спорт и забава

  Отворен и затворен базен за возрасни и деца (главниот надворешен базен е 9700 м²), Аква парк, турска бања, сауна, фитнес центар, тениски терени, одбојка на плажа, пинг-понг. Со доплата: спортови на вода, центар Be Fine SPA & Thalasso, професионални фудбалски игралишта, терен за голф, куглање, билијард, центар за игри. Tini Kids клуб - мини клуб со разни програми за деца од сите возрасти, посебен детски ресторан, посебни простории за бебиња, можност за подготвување храна за бебиња и мали деца, базени и простории за играње, игралиште, кино, вечерни програми. Забавни програми со професионален тим кој организира дневни и вечерни претстави.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Локација