Alarcha Hotels & Resort

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Side
 • Alarcha Hotels & Resort
 • 67 слики
 • SPA & Wellness
 • Аква парк
 • Бесплатно WiFi
 • Затворен и отворен базен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • 2 деца бесплатно
 • Песочно-камчеста плажа
 • Теретана
 • На плажа

<br/><br/> .flex.flex-col.gap-y-6.rounded-lg.border.border-slate-200.p-3.text-sm.text-slate-500.lg\:p-6 {<br/> padding: 0;<br/> border: 0;<br/> }<br/><br/> .hotel-description {<br/> font-family: "Inter", sans-serif;<br/> column-count: 2;<br/> column-gap: 2rem;<br/> max-width: 1120px;<br/> margin: 2rem auto;<br/> }<br/> <br/> .hotel

Инфо Alarcha Hotels & Resort

 • Положба

  Хотелот се наоѓа во областа Кизилот, на 100 km од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 388 соби во една главна зграда.

  Стандардни соби (31 m², една спална соба со дупли кревет + еден единечен кревет или фотелја на раклопување, едно купатило, макс 2+1 лица).

  Сениор соби (37 m², спална сo дупли кревет + единечен кревет, едно купатило, макс. 3 лица).

  Стандардни големи соби (35 m², една спална соба со француски кревет или два единечни кревети + софа + дополнително легло, едно купатило, макс. 2+2 деца).

  Апартмани со поглед на море ( 60 m², една голема соба со дупли кревет, место за седење и голем балкон, директен поглед на море, ВИП услуга, макс. 2 лица).

  Сите соби се со балкон, приватно купатило со туш, када и фен, бањарки, влечки, клима која работи според временските услови, телефон, мини бар (вода, безалкохолни пијалаци и пиво се дополнуваат секој ден), електричен бокал, сет за чај и кафе, сеф, ламинатен под, сателитска ТВ и музички канали, WI-FI, балкон.

  Хотелот нема соби со 2 единечни кревети.

  Во стандардните соби може да се сместат 2 возрасни лица и 2 деца, со тоа што едно дете би спиело заедно со другото дете во ист кревет или пак со родителите во брачниот кревет.

 • Услуга

  Ултра сѐ вклучено - 24 часа услуга за јадење и пиење - шведска маса за појадок, доцен појадок, закуски наутро, ручек, попладневни закуски, торта, кафе, чај, вечера, полноќна ужина и ран појадок.

  Сите локални и стандардни увозни алкохолни и безалкохолни пијлоци, храна и пијалаци, сладолед во одредено време, диететска и детска храна само во главниот ресторан. Бар на плажа од 10:00 – 17:00.

  Не е вклучено: увозни алкохолни и безалкохолни пијалаци кои не се на менито, сите флаширани пијалаци, енергетски пијалаци, свежо цедени сокови, специјални вина, услуга во соба, À la Carte ресторани со претходна резервација и доплата.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, À la Carte ресторани - турски, италијански и рибен ресторан, барови насекаде околу хотелскиот комплекс, диско клуб.

  Не е вклучено: Доктор, перење, продавници, изнајмување кола.

   

  WI-FI бесплатен во целиот хотел.

 • Плажа

  Хотелска приватна плажа со песок и камчиња.

  Крпи, лежалки и чадори се бесплатни.

 • Спорт и забава

  Внатрешен и надворешен базен, базен за деца, лизгалки на вода, фитнес центар, сауна, турска бања, парна соба, пинг понг, одбојка на плажа.

  Со доплата: масажа, велнес центар, билијард и соба за игри, спортови на вода.

  Забавни програми, натпревари, шоу програми навечер, мини клуб за деца со богати програми.

   

 • Информации за дестинацијата

  Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.

  Веб страна на хотелот

Содржини

 • Спорт и забава
  • Сала за вежбање (Теретана)

Локација