Alba Resort

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Side
 • Alba Resort
 • 36 слики
 • Песочна плажа
 • Аква парк
 • Затворен и отворен базен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Дете до 12,99 - бесплатно сместување
 • Фамилијарни
 • 2 деца бесплатно
 • На плажа
 • Теретана и СПА

mso-bidi-theme-font:minor-latin;color:#253D82">ALBA RESORT HOTEL – 5* - COLAKLI - SIDE mso-bidi-theme-font:minor-latin;color:#333333">Локација: mso-bidi-theme-font:minor-latin;color:#333333"> Хотелот се наоѓа во областа Calibri;mso-bidi-theme-font:minor-latin;color:#333333;mso-ansi-language:MK" lang="MK">Чолакли на Calibri;mso-bidi-theme-font:minor-latin;color:#333333"> 55 км од аеродромот во Анта

Инфо Alba Resort


ALBA RESORT HOTEL – 5* - COLAKLI - SIDE


Локација: Хотелот се наоѓа во областа Чолакли на 55 км од аеродромот во Анталија и 8 км од центарот на Сиде.


Сместување: Вкупно 445 соби во десет блока од главната зграда. Стандардни соби, вклучувајќи 4 соби за хендикепирани лица (26м², една спална соба, едно купатило, макс.2+1лице), Стандардна соба со кревети на спрат (25-32м², една спална соба со француски кревет + кревети на спрат, едно купатило, макс. 2+2 лица, само со поглед на копно), Фамилијарни соби (41м², две соби одвоени со врата, едно купатило, еден балкон, макс. 4 лица, сите соби се со поглед на копно), Делукс Фамилијарни соби (55м², две одвоени спални соби, две купатила, два балкона, макс. 4+2 лица, сите соби се со поглед на копно или море). Сите соби се со приватно купатило со када, туш и фен, централен клима уред кој работи според временските услови, телефон, мини бар (се надополнува со вода и безалкохолни пијалоци секој ден), електричен бокал, сет за кафе и чај, сеф (се доплаќа), тепих на под, LCD TV со сателитска телевизија и музички канали.


Услуга: Сѐ вклучено  – шведска маса со појадок, доцен појадок, ручек и вечера, попладневни колачи, чај и кафе, избор на закуски доцна навечер, бифе за деца и бебиња, сите локални алкохолни и безалкохолни пијалоци, À la Carte ресторани ресторани со претходна резервација и еднаш за време на престојот, сладолед за време на одредени часови покрај базен, пијалоци во диско до 01:00 часот. Не е вклучено: увозни алкохолни пијалоци, интернационални и специјални вина, услуга во соба, свежо цедени сокови, енергетски пијалоци, флаширани пијалоци.


Содржина: Главен ресторан Olympos – со шведска маса, À la Carte ресторани ресторани - Ophelia (италијанска кујна), Anfora (кујна со морска храна), барови околу хотелскиот комплекс, Диско клуб. Доктор, бебиситер, услуги за перење и хемиско чистење, фризер, шопинг, телефон, факс, интернет конекција, компјутерски игри, изнајмување кола се доплаќаат. WI- FI интернет конекција во Dolphin бар и барот покрај базенот е бесплатна.


Плажа: Хотелска приватна плажа со песок и каменчиња и бесплатни лежалки и чадори за сонце. Пешкири на плажа се со депозит. WI-FI на плажа се доплаќа.


Спорт и Забава: Отворени и затворени базени за возрасни и деца, лизгалки на вода, тениски терени, одбојка, одбојка на плажа, мини фудбал, фитнес центар, турска бања, сауна, мини голф се бесплатни. Масажа, СПА центар за убавина и здравје, сите видови спортови на вода, осветлување за тениските терени, опрема за тенис, куглање, билијард се доплаќаат. Забавни програми со професионален тим во текот на денот и специјални шоу програми во текот на вечерта, кино, понекогаш жива музика, забава на плажа. Мини клуб за деца од 04-12 години, се достапни во текот на денот и мини диско навечер (освен во недела).


www.albahotels.com.tr


 


Хотелот е реновиран во 2013 година.


ЗАБЕЛЕШКА: ПОРАДИ НОВИТЕ МЕРКИ ЗА ЗАШТИТА ОД КОВИД-19, ХОТЕЛОТ ГО ЗАДРЖУВА ПРАВОТО ЗА ПРОМЕНА НА НЕКОИ СОДРЖИНИ БЕЗ ПРЕТХОДНА НАЈАВА.


 


Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Локација