Alba Royal Hotel

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Side
 • Alba Royal Hotel
 • 31 слики
 • Бесплатно WiFi на јавни површини
 • Аква парк
 • Затворен и отворен базен
 • Тениски терен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Само за возрасни
 • Песочно-камчеста плажа
 • На плажа
 • Теретана и СПА

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Alba Royal Hotel

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во областа Чолакли на 55 км од аеродромот во Анталија и 8 км од центарот на Сиде.

 • Сместување

  Вкупно 224 соби во три главни згради.

  • Стандардни соби, вклучувајќи и 4 соби за хендикепирани лица (26м², една спална соба, едно купатило, макс. 3 лица),
  • Супериор соби (32м², поголема соба, купатило, голема тераса, макс. 3 лица)
  • Сениор апартман (41м², две спални соби одвоени со врата, едно купатило, макс. 4 лица)

  Сите соби се со приватно купатило со када, туш и фен, централен клима уред кој работи според временските услови, телефон, мини бар (се надополнува со вода и безалкохолни пијалоци секој ден), електричен бокал, сет за кафе и чај, сеф, ламинатен под, LCD TV со сателитска телевизија и музички канали. Wi-Fi интернет се доплаќа.

 • Услуга

  Ултра Сѐ вклучено – шведска маса со појадок, доцен појадок, ручек и вечера, попладневни колачи, чај и кафе, избор на закуски доцна навечер, свежо цеден сок од портокал за појадок, сите локални и некои увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци, сладолед во одредени часови од денот, À la Carte ресторани ресторани со претходна резервација и еднаш за време на престојот. Не е вклучено: премиум и луксузни увозни алкохолни пијалоци, интернационални и специјални вина, услуга во соба, свежо цедени сокови освен за појадок, енергетски пијалоци, флаширани пијалоци.

 • Содржини

  Главен ресторан Alatau – со шведска маса, À la Carte ресторани ресторани - Efendy (турска кујна), Amadeus (кујна за морска храна), Cuban (Кубанска кујна), барови околу хотелскиот комплекс, слаткатница, Диско клуб. Доктор, услуга за перење и хемиско чистење, фризер, шопинг, телефон, факс, изнајмување кола се доплаќаат. WI- FI интернет конекција во лобито, Nakita Lounge бар и барот покрај базенот е бесплатна.

 • Плажа

  Хотелска приватна плажа со песок и каменчиња и бесплатни лежалки и чадори за сонце. Пешкири на плажа се со депозит. WI-FI на плажата се доплаќа.

 • Спорт и забава

  Отворени и затворени базени, тениски терени, одбојка, одбојка на плажа, фитнес центар, Турска бања, сауна, соба со пареа, мини голф се бесплатни. Масажа, СПА центар за убавина и здравје, сите видови на спортови на вода, осветлување за тениски терени, опрема за тенис, куглање, билијард се доплаќаат дополнително. Забавни програми со професионален тим во текот на денот и специјални шоу програми во текот на вечерта, кино, понекогаш жива музика, забава на плажа.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Локација