Aletris Deluxe Hotel & Spa

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Side
 • Aletris Deluxe Hotel & Spa
 • 88 слики

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции . <br/> .hotel-description__container {<br/> max-width: 1220px;<br/> margin: 0 auto;<br/> font-family: 'Roboto', sans-serif;<br/

Инфо Aletris Deluxe Hotel & Spa

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во областа Гундогду на 15 км од Сиде и 45 км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 369 соби во неколку блока.

  Стандардни соби (32м², една спална соба со дупли кревет, еден единечен кревет, едно купатило, макс.2+1 лице).

  Фамилијарни соби со едно купатило (48м², две спални соби одвоени со врата, едно купатило, макс.2+2 лица).

  Фамилијарни соби со две купатила (66м², две спални соби одвоени со врата, две купатила, макс.4 лица).

  Стандардни соби со директен пристап на базен (32м², една спална соба, едно купатило, директен пристап на базен, макс.2+1 лице).

  Фамилијарни соби со директен пристап на базен (48м², две спални соби одвоени со врата, едно купатило, директен пристап на базен, макс.4 лица).

  Апартмани со поглед на копно (60м², една голма спална соба со простор за седење, едно купатило, џакузи, макс.2 лица).

  Кралски апартмани (70м², макс.2 лица).

  Сите соби имаат приватно купатило со туш кабина, фен, влечки, VRV клима уред, телефон, сеф, мини бар (секој ден се дополнува со вода, безалкохолни пијалоци и пиво), електричен бокал, сет за кафе и чај, WI-FI интернет, сателитска LCD ТВ и музички канали, ламинатен под, балкон.

 • Услуга

  Ултра Сѐ вклучено – 24 часа услуга на храна и пијалоци - шведска маса за појадок, ран и доцен појадок, ручек, поладневни закуски, вечера, закуски доцна навечер.

  Сите локални и стандардни увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци, чај, кафе, свежо цедени сокови само за време на појадок, сладолед во одредени часови во денот, À la Carte ресторани со претходна резервација и еднаш за време на престојот само во еден ресторан, бар на плажа од 11:00 – 18:00 часот.

  Не е вклучено: премиум увозни пијалоци, специјални локални и увозни вина, енергетски пијалоци, услуга во соба, наргиле.

 • Содржини

  Del Gusto - главен ресторан со шведска маса, детско бифе, диететско бифе, ресторан покрај базен, бар за закуски покрај плажа, À la Carte ресторани: Ionya – турски ресторан, Ristorante Basilico – италијански ресторан, Olive À la carte – рибен ресторан, барови околу хотелскиот комплекс.

  Доктор, телефон, факс, интернет кафе, чување деца, компјутерски игри, фризер, перење, продавници, изнајмување кола се доплаќаат. WI-FI интернет конекцијата во целиот хотел и во собите е бесплатна.

 • Плажа

  Хотелска приватна песочна плажа на 600 метри од хотелот. Бесплатни лежалки, чадори за сонце и крпи за на плажа. Приватните павилјони се со претходна резервација и со доплата.

 • Спорт и забава

  Отворени и затворени базени за возрасни и деца, лизгалки на вода, фитнес центар, турска бања, сауна, парна бања, одбојка на плажа, пинг понг се бесплатни.

  Со доплата: Wellness & SPA центар, сите спортови на вода, билијард, компјутерски игри.

  Забавни програми со професионален тим. Програмите се менуваат секој ден во период на две недели. Преку ден различни натпревари, шоу програми во вечерните часови.

  Мини клуб за деца од 4 - 12 години, каде професионален тим организира специјални програми преку ден и во вечерните часови.

 • Веб страна на хотелот

Информации за дестинацијата

Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.


Локација