Alexia Resort & Spa

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Side
 • Alexia Resort & Spa
 • 53 слики
 • SPA & Wellness
 • Песочна плажа
 • Во близина на плажа
 • Бесплатно WiFi
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Само за возрасни
 • Теретана

<br/><br/> .flex.flex-col.gap-y-6.rounded-lg.border.border-slate-200.p-3.text-sm.text-slate-500.lg\:p-6 {<br/> padding: 0;<br/> border: 0;<br/> }<br/><br/> .hotel-description {<br/> font-family: "Inter", sans-serif;<br/> column-count: 2;<br/> column-gap: 2rem;<br/> max-width: 1120px;<br/> margin: 2rem auto;<br/> }<br/> <br/> .hotel

Инфо Alexia Resort & Spa

 • Положба

  Хотелот се наоѓа во регионот Кумкој на 5 km од Сиде и 60 km од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 213 соби.

  Комфорт стандардни соби (31 m², една спална соба со дупли кревет или два единечни кревети + кревети на расклопување или единечна софа, едно купатило, макс.2+1 лице).

  Terrace делукс соби со поглед на море (33 m², една спална соба со дупли кревет + кревет на расклопување, простор за седење, едно купатило, макс.2 лица).    

  Сите соби се со приватно купатило со туш кабина, фен, влечки, клима уред кој работи според временските услови, телефон, мини бар (се дополнува со вода, безалкохолни пијалаци и пиво секој ден), електричен бокал, сет за чај и кафе, сеф, сателитска ТВ и музички канали, WI-FI интернет, ламинатен под и балкон.

 • Услуга

  Ултра сѐ вклучено - пијалак за добредојде, шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, утрински и попладневни закуски, вечера и закуски доцна навечер, диететско и вегетаријанско бифе, сите локални и стандардни увозни алкохолни и безалкохолни пијалаци до 24:00 часот, сладолед во одредени часови во денот, À la Carte ресторани со претходна резервација и еднаш за време на престојот, бар на плажа од 10:00 – 17:00 часот (се служи од хотелот, бидејќи на тој дел од плажата има археолошко наоѓалиште и не е дозволено да се гради), диско бар до 03:00 часот.

  Не е вклучено: увозни пијалаци што не се на мени листата, специјални вина, услуга во соба, сите флаширани пијалаци и пијалаци во лименка, свежо цедени сокови.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, лоби бар, бар на базен, À la Carte ресторан со медитеранска кујна. Доктор, перална, телефон, факс, интернет и компјутерски игри, продавници, изнајмување кола се доплаќаат.

  WI-FI интернет конекцијата во целиот хотел и на плажа е бесплатна.

 • Плажа

  Хотелска приватна песочна плажа на 150 m од хотелот. Бесплатни лежалки, чадори за сонце и крпи за на плажа.

 • Спорт и забава

  Отворени и затворени базени, фитнес центар, турска бања, сауна, парна соба, одбојка на плажа, пинг-понг се бесплатни.

  Со доплата: сите спортови на вода, масажа, SPA & Wellness центар.

  Забавни програми во текот на денот и шоу програми во вечерните часови.

 • Информации за дестинацијата

  Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.

  Веб страна на хотелот

Содржини

 • Спорт и забава
  • Ноќен клуб
  • Пикадо
  • Сала за вежбање (Теретана)
  • Стрелаштво
 • Општо
  • Собна услуга
 • Плажа
  • Лежалки за плажа
 • Ресторани и барови
  • Ресторан

Локација