Amara Family Resort

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Side
 • Amara Family Resort
 • 37 слики
 • Опкружен со зеленило
 • Песочна плажа
 • Во близина на плажа
 • Аква парк
 • Бесплатно WiFi
 • Затворен и отворен базен
 • Реновиран
 • Тениски терен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • 2 деца бесплатно
 • Теретана и СПА

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Amara Family Resort

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот е сместен во Титрејенгул на 5km од Сиде и 65 км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 443 соби во главна зграда и во згради во градината.

  • Стандардни соби (24м², една спална соба со француски кревет + софа кревет, едно купатило, макс. 2+1 лица),
  • Големи соби (32м², една голема спална, едно купатило, макс. 3+1 лица),
  • Фамилијарни соби (34м², две спални разделени со врата, едно купатило, макс. 4 лица).

  Сите соби се со купатило со туш кабина, фен, клима уред, телефон, сеф, мини бар (вода и безалкохолни пијалоци се надополнуваат секој ден), бокал на струја, сет за чај и кафе, ламинат на подот, сателитска ТВ и музички канали, балкон или француски балкон.

 • Услуга

  Ултра сѐ вклучено – шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, вечера, полноќни закуски, утрински и попладневни закуски на базен и плажа, детска шведска маса и детски ресторан, ресторан за закуски и бар на плажа со безалкохолни пијалоци и пиво, локални и некои увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10.00-23.00 часот, сладолед во одредени часови, Patisserie, À la Carte ресторани со претходна резервација и еднаш за време на престојот, закуски на плажа од 10.00-18.00 часот. Не е вклучено: увозни пијалоци кои не се на мени листата, специјални вина, коктели, луксузни пијалоци, свежо цедени сокови, флаширани пијалоци, повторно користење на À la Carte ресторани, услуга во соба.

 • Содржини

  Главен ресторан за шведска маса, À la Carte ресторани рибен ресторан, италијански, закуски на плажа од 10.00-18.00 часот, бар на базенот, лоби бар. Доктор, улуга за перење, хемиско чистење, услуга за чување деца, фризер, изнајмување кола, компјутерски игри, телефон, факс, изнајмување кола сесо доплата.

 • Плажа

  Хотелска песочна плажа на 150м од хотелот. Чадори, лежалки и крпи за плажа се бесплатни.

 • Спорт и забава

  Отворени и затворени базени, лизгалки, фитнес центар, турска бања, сауна, пинг понг, тениско игралиште, одбојка на плажа се бесплатни. Со доплата се Wellness & SPA центар, осветлување за тениски игралишта, масажа, спортови на вода. Анимација и програми покрај базенот и на плажа во текот на денот, натпревари за возрасни и деца и вечерни програми за забава. Мини клуб за деца од 4-12 години со програми во текот на денот и навечер.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Локација