Amelia Beach Resort Hotel

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Side
 • Amelia Beach Resort Hotel
 • 19 слики
 • Затворен и отворен базен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • За деца
 • Фамилијарни
 • Дете до 11,99 - бесплатно сместување
 • Песочно-камчеста плажа
 • На плажа
 • Теретана и СПА

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/> column-

Инфо Amelia Beach Resort Hotel

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во областа Кизилот на 15 км од Сиде и Манавгат, 80 км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 479 соби во главна зграда.

  • Стандардни соби (36 м², една спална соба со француски кревет + единечен кревет, едно купатило, макс. 2+1 лица).
  • Економски соби во Анекс блокот (19 м², една спална соба, едно купатило, макс. 2+1 лица).
  • Фамилијарни соби Тип А со кревети на спрат (36-39 м², една голема соба со француски кревет и кревети на спрат, едно купатило, макс.2+2 лица).
  • Фамилијарни соби Тип Б (43 м², две спални соби одвоени со врата, едно купатило, поглед на море, макс. 4 лица,).
  • Фамилијарни соби Тип Ц (72 м², две спални соби одвоени со врата, две купатила, макс. 5 лица).

  Сите соби се со купатило со туш, фен, централна клима кој работи според временските услови, телефон, мини бар (се дополнува секој ден со минерална вода, безалкохолни пијалоци и вода), сеф (со доплата), сателитска ТВ и музички канали, балкон.

 • Услуга

  Сѐ вклучено шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, попладне колачи, кафе, чај, вечера, полноќно бифе, сладолед во одредени часови од денот, бар на плажа од 10:00 до 17:00 часот, сите локални алкохолни и безалкохолни пијалоци до 24.00 часот, À la Carte ресторани со турска, италијанска и кинеска кујна се со претходна резервација и еднаш во текот на престојот. Не се вклучени: сите увозни пијалоци, пијалоците по 24.00 ч. свежо цедени сокови, сите флаширани пијалоци, услуга во соба, рибен À la Carte ресторан се со претходна резервација и со доплата, сите пијалоци во Диско клубот и Vitamin барот.

 • Содржини

  Главен ресторан Acacia со шведска маса, À la Carte ресторани: Tulip (турска кујна), Olive (италијанска кујна), Bonsai (кинеска кујна), Oleander (рибен ресторан) се со претходна резервација, лоби бар, бар за ужина, бар покрај базен и на плажата, Диско клуб. Доктор, перална, фризер, чување деца, интернет кафе, телефон, факс, компјутерски игри, продавници, изнајмување кола дополнително се наплатуваат. Wi-Fi интернет конекција до 50Mb во лобито е бесплатно.

 • Плажа

  Хотелска песочна плажа со ситни камчиња која се наоѓа преку патот (се поминува тунел). Лежалки, чадори за сонце и крпи се бесплатни.

 • Спорт и забава

  Отворени и затворени базени за возрасни и деца, лизгалици на вода, фитнес, сауна, турска бања, пинг понг, одбојка на плажа, кошарка, тениски игралишта - бесплатно. Масажа, спортови на вода, куглање, билијард, осветлување на тениски игралишта, салон за убавина и Wellness центар дополнитело се наплатуваат. Забавни програми преку ден и во вечерните часови. Мини клуб за деца од 04-12 год. и Клуб за тинејџери од 11-15 год. Луна Паркот е со доплата.

 • Внимание

  Забелешка: поради новите мерки за заштита од Ковид-19, хотелот го задржува правото за промена на некои содржини без претходна најава.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Локација