Angora

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Side
 • Angora
 • 26 слики
 • Во близина на центарот
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Дете до 12,99 - бесплатно сместување
 • Отворен базен
 • 2 деца бесплатно

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции . <br/> .hotel-description__container {<br/> max-width: 1220px;<br/> margin: 0 auto;<br/> font-family: 'Roboto', sans-serif;<br/

Инфо Angora

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во Сиде на само 2км од центарот на градот и 65км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 67 соби во два блока (без лифт).

  Стандардни соби (една спална соба, едно купатило, макс.2+1 лице).

  Фамилијарни соби (една спална соба со четири стандардни кревети, едно купатило, макс. 4 лица).

  Сите соби се со приватно купатило со туш кабина и фен, клима уред, телефон, мини бар (празен), сеф (со доплата), керамички под, сателитска телевизија и музички канали, балкон.

 • Услуга

  Сѐ вклучено – шведска маса со појадок, ручек, вечера, локални алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10:00- 22:00 часот.

  Не е вклучено: увозни и други пијалоци, свежо цедени сокови, турско кафе, сладолед, храна и сите пијалоци по 22:00 часот, храна и пијалоци на плажа.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, бар покрај базен. Доктор на барање, телефон, факс, сеф само на рецепција и со доплата. WI-FI интернет концекција се доплаќа.

 • Плажа

  Хотелска песочна плажа на 1000 м од хотелот. Има бесплатен превоз до плажа двапати наутро и двапати навечер. На хотелската плажа лежалките и чадорите за сонце се бесплатни.

  Има и друга плажа на 500 м од хотелот, но таму лежалките и чадорите за сонце се доплаќаат. Крпи на плажа не се достапни.

 • Спорт и забава

  Отворен базен со дел за деца, една лизгалка на вода, пинг-понг, игралиште за деца. Спортови на вода на плажа се доплаќаат.

 • Веб страна на хотелот

Информации за дестинацијата

Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.


Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште

Локација