Aydinbey King's Palace & Spa

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Side
 • Aydinbey King's Palace & Spa
 • 43 слики
 • Аква парк
 • Затворен и отворен базен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Дете до 12,99 - бесплатно сместување
 • За деца
 • Фамилијарни
 • Песочно-камчеста плажа
 • На плажа
 • Теретана и СПА

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Aydinbey King's Palace & Spa

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во областа Евренсеки на 15км од Сиде и Манавгат и 60км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 359 соби.

  • Стандардни Соби: (26м², една спална соба со француски кревет + еден единечен кревет, едно купатило, макс.2+1лице).
  • Фамилијарни Соби: (32м², две одвоени спални соби, едно купатило, макс.2+2 лица).

  Сите соби се со приватно купатило со када, туш и фен, централен клима уред кој работи според временските услови, телефон, мини бар (се дополнува со вода и минерална вода секој ден), електричен бокал, сет за кафе и чај, сеф, сателитска телевизија и музички канали, ламинатен под, балкон.

 • Услуга

  Ултра Сѐ вклучено – шведска маса со појадок, доцен појадок, утринска закуска, ручек, попладне торта, вечера, полноќна закуска и ран појадок, À la Carte ресторани со претходна резервација и само еднаш за време на престојот, пијалок за добредојде, локални и некои увозни алкохолни пијалоци, сладолед за време на одредени часови, бар за закуски на плажа од 10:00- 18:00 часот. Не е вклучено: сите флаширани пијалоци, свежо цедени сокови, луксузни увозни пијалоци, наргиле, услуга во соба.

 • Содржини

  Главен ресторан, À la Carte ресторани: Ottoman –турска кујна, италијански ресторан, мексикански ресторан, Mediterranean (рибен ресторан), Asia (кујна од Далечниот Исток), скара ресторан, À la Carte појадок, барови околу хотелскиот комплекс. Доктор, перење, бебиситер, фризер, телефон, факс, интернет и компјутерски игри, продавници, изнајмување кола се доплаќаат. WI-FI интернет во целиот хотел е бесплатен.

 • Плажа

  Хотелска приватна песочна плажа и со каменчиња со бесплатни лежалки, чадори за сонце и пешкири на плажа.

 • Спорт и забава

  Отворени и затворени базени за возрасни и деца, три лизглаки на вода, фитнес центар, турска бања, сауна, соба со пареа, пинг-понг, гимнастика, одбојка на плажа. Се доплаќаат: спортови на вода, билијард и куглање, центар за убавина, СПА центар, масажа. Забавни програми во текот на денот и навечер шоу програми, еднаш во 14 дена Гала вечера. Мини клуб за деца од 04-12 години, игротека, мини диско навечер.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Локација