Barut Hemera

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Side
 • Barut Hemera
 • 53 слики
 • Песочна плажа
 • Бесплатно WiFi
 • Затворен и отворен базен
 • Тениски терен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • За деца
 • Фамилијарни
 • На плажа
 • Теретана и СПА

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Barut Hemera

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во областа Кумкој на 3км од центарот на Сиде и на 60км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 380 соби.

  • Супериор Соби: (32м², една спална соба со француски кревет и единечен кревет или софа, едно купатило, макс.2+1лице).
  • Супериор Соби со Џакузи на Балкон: (32м², една спална соба со француски кревет + единечен кревет или софа, едно купатило и џакузи на балкон, макс.2+1лице).
  • Делукс Соби со Поглед на Градина: (34м², два единечни кревети и софа за две лица, едно купатило, макс. 2+2 лица).
  • Делукс Соби со Џакузи на Балкон: (34м², една спална соба со француски кревет + единечен кревет, едно купатило и џакузи на балкон, макс.2+1лица).
  • Делукс Соби со Директен Пристап на Базен: (34м², една спална соба со два единечни кревети, една софа за две лица, директен пристап на базен, макс. 2+2 лица).
  • Фамилијарни Соби: (41м², две спални соби со врата помеѓу, едно купатило макс. 4 лица).

  Сите соби се со балкон, приватно купатило со туш, фен, бањарка, папучи, централен клима уред, телефон, паркет на подот, мини бар, сеф, електричен бокал, сет за кафе и чај, сателитска ТВ и музички канали, WI-FI интернет.

 • Услуга

  Ултра Сѐ вклучено – главен ресторан Hemera со шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, попладневни закуски, вечера, закуска доцна навечер, сите локални и стандардни увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци сервирани од 10.00 – 01.00 часот, вегетаријански дел во главниот ресторан. À la Carte ресторани со претходна резервација. Не е вклучено: луксузни увозни пијалоци, специјални вина, флаширани пијалоци, специјални вина од листата на À la Carte рестораните, услуга во соба.

 • Содржини

  Главен ресторан – Hemera, со шведска маса, À la Carte ресторани: Sandal (рибен ресторан), Sofra (турска кујна), Akdeniz (интернационална кујна), Olive (италијанса кујна), барови околу хотелскиот комплекс. Доктор, бебиситер, изнајмување кола, фризер, телефон, факс, продавници, перење и хемиско чистење се доплаќаат. Wi-Fi интернет конекција е бесплатна во цел хотел.

 • Плажа

  Хотелска приватна песочна плажа со бесплатни лежалки, чадори за сонце и пешкири на плажа.

 • Спорт и забава

  Отворени и затворени базени за возрасни и деца, фитнес центар, турска бања, сауна, тениски терени, пинг-понг, мини голф се бесплатни. Се доплаќаат: масажа, спортови на вода, Spa и Wellness центар. Забавни програми во текот на денот, натпревари покрај базен и на плажа, во текот на вечерта шоу програми. Мини клуб за деца од 04-12 години. Има и специјален Bary Star Baby концепт за бебиња од 00 – 2,99 години: телефон за бебе, количка за бебе, душек за бебе, нокшир, шампон, сунѓер, лосион за бебиња, затоплувач на шише, марамици за бебе, високо столче кои се бесплатни на барање.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Локација