Bieno Club Sunset Hotel & Spa

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Side
 • Bieno Club Sunset Hotel & Spa
 • 21 слики
 • Песочна плажа
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Отворен базен
 • Теретана

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Bieno Club Sunset Hotel & Spa

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Вкупно 270 соби во три поврзани блока.

 • Сместување

  Вкупно 523 соби во три згради.

  • Стандардни соби (32м², една спална со француски кревет + еден единечен кревет, едно купатило, макс. 3+1 лице),
  • Фамилијарни соби (две посебни соби одвоени со врата, едно купатило, макс 4+1 лице),
  • Фамилијарни соби со кревети на спрат (35 м², една спална со француски кревет + кревети на спрат, едно купатило, макс. 2+2 лице).

  Сите соби имаат приватно купатило со туш кабина, фен, централен клима систем кој што работи согласно временските услови, телефон, мини бар (вода и безалкохолни пијалоци секојдневно се полнат), сеф, сателитски ЛЦД ТВ со музички канали, распрскувач на вода и детектор за чад, ламинатен паркет, и балкон со поглед кон градина или море.

 • Услуга

  Сѐ вклучено ПЛУС – шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, вечера, попладневно кафе и чај, доцна вечера, сладолед во одредено време од денот, локални и стандардни увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци до 24.00, бар на плажа за ужина од 10 – 18 ч., À la Carte ресторани со претходна резервација и еднаш за време на престојот. Не е вклучено: специјални увозни пијалоци, коктели, свежо цедени сокови, турско кафе, флаширани пијалоци, услуга во соба.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, À la Carte ресторан, снек бар, бар на плажа и во хотелскиот комплекс. Доктор, чување деца, перална и хемиско чистење, телефон, факс, интернет, шопинг, фризер, изнајмување кола се со доплата. Интернетот е со доплата.

 • Плажа

  Хотелска приватна плажа на 550м од хотелот. Лежалки, чадори за сонце и крпи за плажа се бесплатни. Има бесплатен превоз до плажа во текот на денот.

 • Спорт и забава

  Отворени базени за деца и возрасни, тобогани, фитнес, турска бања, сауна, парна бања, одбојка на плажа, пингпонг. Со доплата се спортови на вода, компјутерски игри, масажа, билијард. Забавни програм во текот на денот и навечер, навечер забавни програми. Мини клуб за деца од 4 – 12 год, мини диско навечер.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Локација