Blue Waters Club

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Side
 • Blue Waters Club
 • 40 слики
 • Наша препорака
 • Опкружен со зеленило
 • Песочна плажа
 • Аква парк
 • Бесплатно WiFi
 • Тениски терен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Фамилијарни
 • На плажа
 • Теретана и СПА

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Blue Waters Club

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во областа Титрејенгул на 5км од Сиде и Манавгат и 65км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 671 соба. Во Главна зграда 228 соби, во Клуб делот 332 соби, и во Супериор зграда која е поврзана со главната зграда 111 соби.

  • Стандардни Соби (Главна Зграда): (29м², една спална соба, едно купатило, макс. 2+1 лица).
  • Фамилијарни Соби (Главна Зграда): (43-52м², две спални соби, едно купатило, макс. 4 лица).
  • Стандардни Соби (Клуб Зграда): (29м², една спална соба, едно купатило, макс. 2+1 лица).
  • Клуб Фамилијарни Соби: (31м², една спална со француски кревет + кревети на спрат, макс. 2+2 деца).
  • Клуб Фамилијарни Апартмани: (52м², две спални + дневна соба, едно купатило, макс. 4 лица).
  • Клуб Дуплекс Фамилијарен Апартман: (74 м², две спални соби, една дневна соба, едно купатило, макс. 4 лица).
  • Стандардни Соби (Супериор Зграда): (29м², една спална соба, едно купатило, макс. 2+1 лица).
  • Делукс Фамилијарни Соби (Супериор Зграда): (52м², две спални, едно купатило, макс. 2+2 лица).
  • Делукс Фамилијарни Апартмани (Супериор Зграда): (85м², две спални + дневна соба, едно купатило, макс. 4 лица).
  • Јуниор Апартмани (Супериор Зграда): (55м², една спална соба, дневна соба, едно купатило, макс.3 лица).

  Главна Зграда: Сите соби во главната зграда се со купатило со туш или када, фен, клима која работи според временските услови, телефон, сеф (со доплата), мини бар (сокови и вода се дополнува секој ден), ламинат под, сателитска ТВ и музички канали, балкон, Wi-Fi конекција.
  Клуб Зграда: Сите соби се со купатило со туш или када, фен, клима која работи според временските услови, телефон, сеф (со доплата), мини бар (сокови и вода се дополнува секој ден), мермерен под, сателитска ТВ и музички канали, балкон, Wi-Fi конекција.
  Супериор Зграда (поврзана со главната зграда): Сите соби се со купатило со туш или када, фен, клима која работи според временските услови, телефон, сеф (со доплата), мини бар (сокови и вода се дополнува секој ден), ламинат под, сателитска ТВ и музички канали, балкон, Wi-Fi конекција.

 • Услуга

  Сѐ вклучено – појадок, доцен појадок, ручек, вечера и барови, полноќна закуска, сите локални алкохолни и безалкохолни пијалоци, некои увозни пијалоци, свежо цеден сок само за појадок, сладолед за време на ручек и вечера, мини бар кој се дополнува со вода и безалкохолни пијалоци секој ден, Specialty ресторани со претходна резервација и еднаш за време на престојот. Не е вклучено во Сѐ вклучено концептот: некои увозни пијалоци, луксузни пијалоци, специјални вина, сите видови на флаширани пијалоци, свежо цедени сокови, услуга во соба.

 • Содржини

  Два главни ресторана од страната на Клуб делот и во хотелскиот дел. Specialty ресторани: Kuyu – турска кујна, Heuriger – позната австриска храна. Барови околу хотелскиот комплекс. Медицинска услуга, бебиситер, фризер, салон за убавина, перење и хемиско чистење, интернет кафе, шопинг центар, телефон, факс, изнајмување кола се доплаќаат. WI-FI интернет конекцијата е бесплатна во поголем дел од хотелот и во собите.

 • Плажа

  Хотелска приватна песочна плажа со бесплатни лежалки, чадори за сонце и пешкири на плажа.

 • Спорт и забава

  Отворени и затворени базени (главна зграда) за возрасни и деца, лизгалки на вода, фитнес центар, турска бања, сауна, соба со пареа, тениски терени, одбојка на плажа, мини голф, кошарка, билијард, пешачка патека, пинг-понг се бесплатни. Се доплаќаат: масажа, центар за убавина и SPA центар, јавање коњ, осветлување за тениски терени, опрема за тенис. Забавни програми во текот на денот, професионален тим организира различни натпревари и спортски активности, во текот на вечерта има добри шоу програми и музика. Мини клуб за деца од 01-17 години во различни групи по години, мини Диско во текот на вечерта, детски програми.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Локација