Bosphorus Sorgun

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Side
 • Bosphorus Sorgun
 • 29 слики
 • Наша препорака
 • 3 деца бесплатно сместување
 • Аква парк
 • Наша препорака
 • Затворен и отворен базен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • За деца
 • Фамилијарни
 • Теретана и СПА

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/> column-

Инфо Bosphorus Sorgun

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во областа Соргун на 9 км од Сиде и Манавгат и 72 км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 455 соби во главна зграда.

  • Стандардни соби (30 – 33 м², една спална соба и едно купатило, макс.3+1 бебе),
  • Фамилијарни соби (60 м², две спални соби одвоени со врата, во едната има француски кревет, а во другата три единечни кревета, едно купатило, макс.4 + 1 бебе).

  Сите соби се модерно декорирани со приватно куаптило со туш кабина и фен, клима уред, телефон, ламинантен под, мини бар (се дополнува со вода, минерална вода и безалкохолни пијалоци секој ден), електричен бокал, сет за кафе и чај, сеф, LCD TV со сателитски програми и музички канали, балкон или тераса. WI- FI интернет конекција е бесплатна.

 • Услуга

  Сѐ вклучено плус шведска маса со појадок, ран и доцен појадок, утрински ужини, ручек, попладне чај, кафе, торта, вечера, закуска доцна навечер, сите локални и некои увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци, по 00.00 часот сите пијалоци се доплаќаат, бифе за деца, À la Carte рестораните се со претходна резервација и еднаш за време на престојот (не е дозволено за деца под 12 години), мини бар во собите (се дополнува со вода, минерална вода и безалкохолни пијалоци секој ден), бебешко катче во ресторанот, диететско бифе, бар за закуски на плажа од 10.00 – 18.00 часот, сладолед во одредено време од денот. Не е вклучено: луксузни увозни пијалоци, ексклузивни вина, флаширани пијалоци, енергетски пијалоци, свежо цедени сокови, пијалоци по 00.00 часот, пијалоци во Диско клуб.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, À la Carte ресторани ресторани – Soboro (азиска кујна), Turquoise (медитерански ресторан), Mangal (турска кујна), рибен ресторан. Барови околу хотелскиот комплекс кои служат пијалоци и храна. Доктор, чување деца, услуга за перење, фризер, продавници, телефон, факс, интернет, изнајмување кола со доплата. WI-FI интернет е бесплатен.

 • Плажа

  Хотелска приватна плажа со песок и камчиња на 250 метри од хотелот, со бесплатни крпи на плажа, чадори за сонце и лежалки. Има бесплатен превоз до плажа.

 • Спорт и забава

  Има отворени и затворени базени за возрасни и деца, лизгалки на вода, фитнес центар, турска бања, сауна, соба со пареа, одбојка на плажа, пинг понг, мини голф. Се доплаќаат: масажи, SPA и Wellness центар, билијард, мини куглање, соба за игри, спортови на вода. Забавни програми во текот на денот и програми навечер. Мини клуб за деца од 4-12 години, мини диско и различни активности за деца.

 • Внимание

  Забелешка: поради новите мерки за заштита од Ковид-19, хотелот го задржува правото за промена на некои содржини без претходна најава.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • Спорт и забава
  • Ноќен клуб
  • Сала за вежбање (Теретана)
 • Општо
  • Собна услуга
 • За деца
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа
 • Ресторани и барови
  • Ресторан
 • Базени
  • Надворешен базен

Локација