Calido Maris Hotel

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Side
 • Calido Maris Hotel
 • 44 слики
 • Аква парк
 • Затворен и отворен базен
 • Тениски терен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Дете до 11,99 - бесплатно сместување
 • Песочно-камчеста плажа
 • Теретана и СПА

<br/><br/> .flex.flex-col.gap-y-6.rounded-lg.border.border-slate-200.p-3.text-sm.text-slate-500.lg\:p-6 {<br/> padding: 0;<br/> border: 0;<br/> }<br/><br/> .hotel-description {<br/> font-family: "Inter", sans-serif;<br/> column-count: 2;<br/> column-gap: 2rem;<br/> max-width: 1120px;<br/> margin: 2rem auto;<br/> }<br/> <br/> .hotel

Инфо Calido Maris Hotel

 • Положба

  Хотелот се наоѓа во регионот Кизилот, 75 km од аеродромот во Анталија и 20 km од Сиде и Манавгат.

 • Сместување

  Вкупno 463 соби.

  Стандардни соби (30 m², една спална соба со француски кревет или два единечни кревети, едно купатило, макс. 2 + 2 лица).

  Фамилијарни соби (40 m², две спални соби одвоени со врата, едно купатило, макс. 4 лица).

  Поврзани апартмани  (макс. 5 лица). Сите соби се со приватно купатило со туш кабина, фен за коса, централен клима систем кој работи според временските услови, телефон, мини бар, сеф, сателитска ЛЦД телевизија и музички канали, балкон.

 • Услуга

  Сѐ вклучено - шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, попладневни колачи, чај, кафе, вечера и полноќна супа, À La Carte ресторани со претходна резервација и само еднаш во престојот, сладолед во одредени часови, бар на плажа од 10.00 до 18.00 часот, локални алкохолни и безалкохолни пијалаци до 02.00 часот.

  Не се вклучени: сите увозни пијалаци, пијалаци по 02.00 часот, свежо цедени сокови, сите флаширани пијалаци, услуга во соба.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, À La Carte ресторани (италијански и отомански), лоби бар, снек бар, бар покрај базен и на плажа, диско клуб. Доктор, перална, чување деца, фризер, телефон, факс, интернет кафе, компјутерски игри, продавници, изнајмување кола се доплаќаат.

  WI-FI интернет е бесплатен во целиот хотел.

 • Плажа

  Хотелска приватна плажа на 150 m од хотелот со песок и камчиња, преку патот патот поврзана со тунел. Лежалки, чадори за сонце и крпи за плажа се бесплатни.

 • Спорт и забава

  Отворен и затворен базен за возрасни и деца, тобогани, турска бања, сауна, фитнес центар, тениски терени, пинг-понг, кошарка, одбојка на плажа се бесплатни.

  Масажа, спортови на вода, рефлектор за тениски терени и опрема, велнес и центар за убавина се доплаќаат.

  Забавни програми преку ден и навечер. Мини клуб за деца од 4-12 години.

 • Информации за дестинацијата

  Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.

  Веб страна на хотелот

Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Локација