Can Garden Beach

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Side
 • Can Garden Beach
 • 35 слики
 • Наша препорака
 • Опкружен со зеленило
 • Песочна плажа
 • Центар на градот
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Отворен базен
 • Теретана
 • На плажа

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/> column-

Инфо Can Garden Beach

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во центарот на Сиде и 65км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 208 соби кои се наоѓаат во бунгалови.

  • Бунгалов стандардни соби (18м², една спална соба и едно купатило, макс.2+1 лице).

  Сите соби се со приватно купатило со туш кабина и фен, сплит клима уред, телефон, мини бар (се дополнува со вода и безалкохолни пијалоци секој ден), електричен бокал, сеф (со доплата), сателитска телевизија и музички канали, керамички под, балкон или тераса.

 • Услуга

  Сѐ вклучено шведска маса со појадок, доцен појадок, ручек, попладне чај и кафе, вечера, закуска доцна навечер, локални алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10:00 до 24:00 часот, бар на плажа, сладолед во одредени часови од денот. Не е вклучено: сите увозни пијалоци, флаширани пијалоци и во лименка, специјални вина, À la Carte ресторани рестораните се со претходна резервација и со доплата.

 • Содржини

  Главен ресторан, барови покрај базен, на плажа и во лобито. À la Carte ресторани ресторани – Anatolian (турска кујна), медитеранско - рибен ресторан. Доктор, телефон, факс, интернет, услуга за перење, хемиско чистење, пеглање, шопинг центар, изнајмување кола се доплаќаат. WI-FI интернет конекција во целиот хотел е бесплатна.

 • Плажа

  Хотелска плажа пред хотелот, песочна, со бесплатни пешкири на плажа, чадори за сонце и лежалки.

 • Спорт и забава

  Отворени и затворени базени за возрасни и деца, две лизгалки на вода, фитнес центар, турска бања, сауна, гимнастика, пинг понг. Се доплаќаат: масажи, спортови на вода. Забавни програми во текот на денот и навечер. Мини клуб за деца и мини диско навечер (поради Ковид19 е затворено до следната одлука).

 • Внимание

  Забелешка: поради новите мерки за заштита од Ковид-19, хотелот го задржува правото за промена на некои содржини без претходна најава.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Локација