Casa Fora Beach Resort

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Side
 • Casa Fora Beach Resort
 • 74 слики

<br/><br/> .flex.flex-col.gap-y-6.rounded-lg.border.border-slate-200.p-3.text-sm.text-slate-500.lg\:p-6 {<br/> padding: 0;<br/> border: 0;<br/> }<br/><br/> .hotel-description {<br/> font-family: "Inter", sans-serif;<br/> column-count: 2;<br/> column-gap: 2rem;<br/> max-width: 1120px;<br/> margin: 2rem auto;<br/> }<br/> <br/> .hotel

Инфо Casa Fora Beach Resort

 • Положба

  Хотелот се наоѓа во Кизилот, на 28 km до Манавгат и 85 km од Анталија аеродромот.

 • Сместување

  Вкупно 350 соби.

  Стандардни соби (25 m², една спална соба со француски кревет или два единечни кревети + софа кревет, едно купатило, макс. 2+1 лице).

  Голема соба (33 m², една спална соба со француски кревет + еден единечен кревет + софа, едно купатило, макс. 2+2 деца).

  Јуниор апартман (42 m², две спални соби одвоени со врата, едно купатило, макс. 4 лица)

  три соби за лица со попреченост.

  Сите соби имаат сопствено купатило со када, туш кабина, фен, клима, телефон, мини бар (вода и сокови на пристигнување), сет за чај и кафе, сеф (со доплата), под од паркет, сателитска ТВ и музички канали, балкон.

 • Услуга

  Сѐ вклучено - од 10:00 – 00:00 часот, шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, попладневна закуска, чај, кафе, вечера, доцна закуска, сите алкохолни и безалкохолни пијалаци до 02:00 часот, закуски на плажа од 11:00 – 18:00 часот, À la carte ресторан со претходна резервација еднаш во текот на престојот и само во еден од нив.

  Не е вклучено: увозни пијалаци, свежо цедени сокови, сите пијалаци од шише и лименка, турско кафе, услуга во соба.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, барови околу хотелскиот комплекс, À la carte ресторани Ottoman - турски, Poseidon - морски, Mia Casa – медитеранска кујна, барови низ хотелскиот комплекс. Доктор, телефон, факс, чување деца, фризер, продавници се доплаќаат.

  Wi- FI интернет конекција во цел хотел е бесплатна.

 • Плажа

  Хотелска песочна плажа, има тунел под патот кој го поврзува хотелот со плажата. Лежалки, чадори и крпи за на плажа се бесплатни. Павилјоните на плажа се со претходна резервација и со доплата.

 • Спорт и забава

  Надворешни и внатрешни базени за возрасни и деца, фитнес центар, сауна, турска бања, одбојка на плажа, кошарка, пинг понг, тениски терени.

  Со доплата: спортови на вода, аква парк со 11 тобогани, масажа, центар за убавина, осветлување за тениските терени.

  Забавна програма во текот на денот, натпреварувања, шоу програми навечер. Мини клуб за деца со игротека, мини диско навечер.

 • Информации за дестинацијата

  Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.

  Веб страна на хотелот

Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Локација