Cesars Resort Side

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Side
 • Cesars Resort Side
 • 37 слики
 • Бесплатно WiFi
 • Затворен и отворен базен
 • Тениски терен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Песочно-камчеста плажа
 • На плажа
 • Теретана и СПА

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Cesars Resort Side

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во Кумкој на 5 км од Сиде и 65 км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 693 соби во главна зграда и анекс зградата преку патот

  • Стандардни соби ( 24м², една спална соба, едно купатило, макс. 2+2 лица),
  • Фамилијарни соби (30м², една спална соба со француски кревет и кревети на спрат или два единечни кревети, едно купатило, макс.4 лица)
  • Annex standard pool side rooms (24м², една спална соба, едно купатило, макс.2+2 лица),
  • Annex Family pool side rooms (28-46м², две спални соби разделени со врата, едно купатило, макс.4 лица)

  Сите соби се со приватно купатило со када или туш кабина, фен, централна клима која работи според временските услови, телефон, минибар (секој ден се дополнува со вода), сеф, сателитска ТВ и музички канали, ламинатен под и балкон.

 • Услуга

  Ултра сѐ вклучено - шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, утринска и пладневна ужина, вечерна и доцна вечерна ужина, локални алкохолни и безалкохолни пијалоци, пет увозни алкохолни пијалоци, À la Carte ресторани со претходна резервација и еднаш во текот на престојот во еден од рестораните, бар на плажа од 10.00-17.00 часот. Не е вклучено: увозни пијалоци кои не се на менито, специјални вина, сите флаширани и пијалоци во лименка, свежо цедени сокови, сладолед.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, барови во целиот хотелски комплекс, бар на плажа, À la Carte ресторани: италијанска и турска кујна, диско клуб. Доктор, перална, телефон, факс, интернет и компјутерски игри, шопинг центар, изнајмување кола се со доплата. Wi-Fi интернет е бесплатен.

 • Плажа

  Хотелска плажа со песок и камчиња. Лежалки, чадори за сонце и пешкири се бесплатни.

 • Спорт и забава

  Отворени и затворени базени за пливање за возрасни и деца, лизгалки во базен, фитнес центар, турска бања, сауна, одбојка на плажа, пинг-понг, тениски терени. Со доплата се спортови на вода, осветлувањето на тениските терени, опремата за тенис, билјард и компјутерски игри, масажи, спа центар. Забавни програми во текот на денот, како и вечерни шоу програми. Мини клуб за деца од 04-12 години, детско игралиште.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Локација