Clover Magic Altinkum Park Side Hotel

  1. Turcija
  2. Antalija
  3. Side
  • Clover Magic Altinkum Park Side Hotel
  • 22 слики

CLOVER MAGIC ALTINKUM PARK SIDE HOTEL - 3* - SIDE Локација: Хотелот се наоѓа во Сиде, на околу 500 м од центарот на градот, и на околу 65 км од аеродромот во Анталија. Сместување: Вкупно 73 соби во бунгалови. Стандарни соби (16-18 м², една спална, едно купатило, вкупно 2 лица). Комфорт соби (18 м², една спална, едно купатило, макс.2+1 лице). Сите соби имаат приватно купатило со туш и фен, сплит кл

Инфо Clover Magic Altinkum Park Side Hotel

CLOVER MAGIC ALTINKUM PARK SIDE HOTEL - 3* - SIDE Локација: Хотелот се наоѓа во Сиде, на околу 500 м од центарот на градот, и на околу 65 км од аеродромот во Анталија. Сместување: Вкупно 73 соби во бунгалови. Стандарни соби (16-18 м², една спална, едно купатило, вкупно 2 лица). Комфорт соби (18 м², една спална, едно купатило, макс.2+1 лице). Сите соби имаат приватно купатило со туш и фен, сплит клима, телефон, мини бар (со доплата), сеф (со доплата), плочки на подот, сателитска ТВ и музички канали, тераса. Услуга: Сѐ Вклучено – шведска маса за појадок, ручек, попладне кафе, чај и колачи, вечера, локални алкохолни и безалкохолни пијалоци, овошни сокови на растварање од 10.00 - 22.00 часот. Не е вклучено: увозни пијалоци, свежо цедени сокови, турско кафе, сладолед, пијалоци во шише, специјални вина, À la carte ресторан, услуга во соба. Содржини: Главен ресторан со шведска маса, бар покрај базен и во лоби. Доктор, перење алишта, телефон, факс, чување деца, изнајмување кола се со доплата. Wi-Fi интернетот е бесплатен во собите и заедничките простории. Плажа: Хотелска приватна песочна плажа наоколу 900м од хотелот. Има бесплатен превоз од хотелот до плажата во текот на денот. Лежалки и чадори на плажа се бесплатни. Спорт и забава: Надворешен базен за деца и возрасни, турска бања, пикадо се бесплатни. Спортови на вода на плажата се со доплата. Лесни забавни програми, детско игралиште. www.clovermagichotels.com ЗАБЕЛЕШКА: ПОРАДИ НОВИТЕ МЕРКИ ЗА ЗАШТИТА ОД КОВИД-19, ХОТЕЛОТ ГО ЗАДРЖУВА ПРАВОТО ЗА ПРОМЕНА НА НЕКОИ СОДРЖИНИ БЕЗ ПРЕТХОДНА НАЈАВА

Содржини

  • За деца
    • Детско игралиште

Локација