Club Hotel Felicia Village

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Side
 • Club Hotel Felicia Village
 • 41 слики
 • Дете до 12,99 - бесплатно сместување
 • За деца
 • 2 деца бесплатно
 • На плажа
 • Наша препорака
 • SPA & Wellness
 • Аква парк
 • Анимација
 • Наша препорака
 • Затворен и отворен базен
 • Тениски терен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Фамилијарни
 • Песочно-камчеста плажа
 • Теретана

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Club Hotel Felicia Village

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот е лоциран во областа Кизилот на 85км од аеродромот во Анталија и 14км од Сиде и Манавгат.

 • Сместување

  Вкупно 240 соби во двоспратни бунгалови.

  • Стандардна соба (28м², една спална соба, купатило, макс.2+2 лица)
  • Јуниор фамилијарна соба (33м², две спални соби одвоени со врата, во едната спална соба има француски кревет и во другата има кревети на спрат, едно купатило, макс.2+2 лица).
  • Голема фамилијарна соба (38м², две спални соби одвоени со врата, во едната спална соба има француски кревет и во другата има два единечни кревети, едно купатило, макс.4+1 дете).

  Сите соби имаат сопствено купатило со туш кабина, фен, клима уред, телефон, мини бар (сокови и вода на пристигање, а подоцна се дополнува само со вода), електричен бокал, сет за кафе и чај, сеф, сателитска телевизија, музички канали и балкон.

 • Услуга

  Ултра сѐ вклучено – шведска маса со појадок, доцен појадок, ручек, попладне торти, чај, кафе, вечера и полноќна супа, À la Carte ресторани ресторани со претходна резервација и еднаш за време на престојот, сладолед во одредени часови од денот, бар на плажа од 10.00 – 18.00 часот, сите локални алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10.00 - 24.00 часот. Не е вклучено: сите увозни пијалоци, сите пијалоци по 24.00 часот, свежо цедени сокови, сите флаширани пијалоци, услуга во соба, сите пијалоци во диско клубот и Витамин барот.

 • Содржини

  Главен ресторан Acacia со шведска маса, À la Carte ресторани ресторани: турска кујна, италијанска кујна и рибен ресторан со претходна резервација, лоби бар, снек бар, бар покрај базенот и бар на плажа, диско клуб. Доктор, чување деца, услуги за перење, фризер, телефон, факс, интернет кафе, компјутерски игри, шопинг, изнајмување кола дополнително се наплаќаат. WI - FI конекција во зоната на градината е бесплатна.

 • Плажа

  Хотелска приватна плажа со песок и ситни камчиња. Лежалки, чадори за сонце и пешкири за плажа се бесплатни.

 • Спорт и забава

  Отворени и затворени базен за деца и возрасни, лизгалици на вода, турска бања, сауна, фитнес центар, тениски игралишта, пинг понг, кошарка и одбојка на плажа се бесплатни. Масажа, спортови на вода, билјард, компјутерски игри, осветлување на тениските терени и опрема за тенис, салон за убавина дополнително се наплатуваат. Забавни програми за деца во текот на денот и попладне, натпревари покрај базен, шоу пробрами навечер со професионален тим. Мини Клуб за деца од 4-12 години, детско игралиште, мини диско навечер.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Локација