Diamond Beach Hotel & SPA

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Side
 • Diamond Beach Hotel & SPA
 • 28 слики
 • Песочна плажа
 • Во близина на плажа
 • Бесплатно WiFi на јавни површини
 • Поволни цени
 • Затворен и отворен базен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Дете до 12,99 - бесплатно сместување
 • Теретана и СПА

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/> column-

Инфо Diamond Beach Hotel & SPA

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во Гундоду на 12км од Сиде и 55км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 288 соби во неколку блока.

  • Стандардни соби (28м², една спална соба, едно купатило, макс.2+1 лица),
  • Стандардни големи соби (31м², поголема Стандарднина соба, макс.2+2 лица),
  • Фамилијарни соби (40м², две спални соби разделени со врата, едно купатило, макс.4 лица).

  Сите соби се со приватно купатило со туш кабина, фен, влечки, централна клима која работи според временските услови, мини бар (вода и безалкохолни пијалоци се дополнуваат дневно), електричен бокал, сет за кафе и чај, сеф (со доплата), сателитска ТВ и музички канали, под од ламинат, балкон.

 • Услуга

  Сѐ вклучено 24 часа шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, вечера, утрински и попладневни ужини, шведска маса во доцните часови, сите локални алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10.00-24.00 часот, пијалоци во барот на плажа до 17.00 часот, сладолед во одредени часови, À la Carte ресторани со претходна резервација и еднаш во текот на престојот. Не е вклучено: увозни пијалоци, специјални вина, сите флаширани и пијалоци во лименка, свежо цедени сокови, турско кафе, услуга во соба.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, À la Carte ресторани – Султан -Турска кујна и Lagos - Медитеранска кујна, Lobby бар отворен 24 часа, барови покрај базенот, на плажа, диско клуб, снек бар на плажа. Доктор, бебиситер, перална и хемиско чистење, фризер, телефон, факс, интернет, шопинг центар, изнајмување кола - се доплаќаат. Wi-Fi интернет низ целиот хотел не се доплаќа.

 • Плажа

  Хотелска песочна плажа на 250м од хотелот со лежалки, чадори за сонце и пешкири кои се бесплатни.

 • Спорт и забава

  Отворени и затворени (преку лето се затворени) базени за пливање за возрасни и деца, лизгалки на вода, фитнес центар, турска бања, сауна, парна бања, пинг-понг, одбојка на плажа. Со доплата – спортови на вода, билјард, соба со игри, спа центар и масажи. Забавни програми во текот на денот, натпревари на плажа и покрај базенот, и вечерни шоу програми. Мини клуб за деца од 04-12 години со различни активности и програми.

 • Внимание

  Забелешка: поради новите мерки за заштита од Ковид-19, хотелот го задржува правото за промена на некои содржини без претходна најава.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Локација