Diamond Elite Hotel & Spa

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Side
 • Diamond Elite Hotel & Spa
 • 34 слики
 • Песочна плажа
 • Бесплатно WiFi
 • Поволни цени
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Само за возрасни
 • Отворен базен
 • Теретана и СПА

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Diamond Elite Hotel & Spa

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во Чолакли на 10км од Сиде и 55км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 177 соби сместени во неколку блока

  • Стандардни соби (28м², една спална соба, едно купатило, макс.3 лица),
  • Фамилијарни соби (40м², две посебни соби разделени со врата, едно купатило, макс.4 лица).

  Сите соби се со приватно купатило со туш кабина, фен, влечки, централна клима, мини бар (дневно се дополнува со вода и безалкохолни пијалоци), електричен бокал, сет за кафе и чај, сеф (со доплата), сателитска ТВ и музички канали, под од ламинат, балкон.

 • Услуга

  Сѐ вклучено - шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, вечера, утринска и пладневна ужина, шведска маса доцна навечер, ран појадок, сите локални алкохолни и безалкохолни пијалоци се достапни од 10.00-24.00 часот, пијалоци на барот на плажа до 18.00 часот, сладолед во одредени часови, À la Carte ресторани со претходна резервација и еднаш во текот на престојот. Не е вклучено: увозни пијалоци, специјални вина, сите флаширани и пијалоци во лименка, свежо цедени сокови, турско кафе, услуга во соба, пијалоци во диско барот.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, À la Carte ресторани: турска и медитеранска кујна, лоби бар отворен 24 часа, барови преку целиот хотелски комплекс, диско клуб, бар со ужина на плажа. Доктор, перална и хемиско чистење, фризер, телефон, факс, интернет, шопинг центар, изнајмување кола се доплаќаат. Wi-Fi интернет низ целиот хотел е бесплатен.

 • Плажа

  Хотелска песочна плажа на 300м од хотелот, со лежалки, чадори за сонце и пешкири кои не се наплаќаат.

 • Спорт и забава

  Отворени и затворени (затворени преку лето) пливачки базени, лизгалки на вода, фитнес центар, турска бања, сауна, парна бања, пинг-понг, одбојка на плажа. Се доплаќаат - спортови на вода, билјард, игри на компјутер, спа и центар за убавина и масажи. Забавни програми во текот на денот, натпревари на плажа и покрај базен и вечерни шоу програми.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • Општо
  • Собна услуга
 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Локација