Diamond Premium Hotel & Spa

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Side
 • Diamond Premium Hotel & Spa
 • 50 слики
 • Аква парк
 • Бесплатно WiFi
 • Затворен и отворен базен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • За деца
 • Песочно-камчеста плажа
 • Теретана и СПА

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Diamond Premium Hotel & Spa

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во Титрејенгул на 7км од Сиде и на 70км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 496 соби

  • Стандардни соби (28м², една спална соба, едно купатило, макс.2+1 лица),
  • Фамилијарни соби тип 1 (54м², две посебни соби разделени со врата, едно купатило, макс.4 лица),
  • Фамилијарни соби тип 2 (56м², две спални соби разделени со врата, две купатила, макс. 4 лица),
  • Јуниор апартман (56м², една поголема соба, едно купатило, макс. 2 лица).

  Сите соби се со приватно купатило со туш кабина, фен, влечки, централна клима, мини бар (дневно се дополнува со вода и безалкохолни пијалоци), сеф (со доплата), сателитска ТВ и музички канали, под од ламинат, балкон.

 • Услуга

  Ултра сѐ вклучено - шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, вечера, утринска и пладневна ужина, шведска маса доцна навечер. ран појадок, сите локални и стандарни увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10.00-24.00 часот, пијалоци на барот на плажа до 17.00 часот, сладолед во одредени часови, À la Carte ресторани со претходна резарвација и еднаш во текоот на престојот. Не е вклучено: други луксузни увозни пијалоци, специјални вина, сите флаширани и пијалоци во лименка, свежо цедени сокови, услуга во соба.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, À la Carte ресторани: Sultan - турска кујна и Carpaccio - медитеранска кујна, барови преку целиот хотелски комплекс, диско клуб, бар со ужина на плажа. Доктор, дадилка, перална и хемиско чистење, фризер, телефон, факс, интернет, шопинг центар, изнајмување кола се со доплата. Wi-Fi интернет во лоби, јавни места и соби е бесплатен.

 • Плажа

  Хотелска плажа со песок и камчиња на 250м од хотелот со лежалки, чадори за сонце и пешкири кои не се наплаќаат.

 • Спорт и забава

  Отворени и затворени (преку лето се затворени) пливачки базени за возрасни и деца, лизгалки на вода, фитнес центар, турска бања, сауна, парна бања, пинг-понг, одбојка на плажа. Со доплата - спортови на вода, билјард, игри на компјутер, спа и центар за убавина и масажи. Забавни програми во текот на денот, натпревари на плажа и покрај базен, шоу програми навечер. Мини клуб за деца од 04-12 години со различни активности и програми.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Локација