Dream World Aqua

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Side
 • Dream World Aqua
 • 41 слики
 • Песочна плажа
 • Голем воден парк
 • Анимација
 • Бесплатно WiFi
 • Тениски терен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Фамилијарни
 • Отворен базен
 • Дете до 11,99 - бесплатно сместување
 • Теретана и СПА

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции . <br/> .hotel-description__container {<br/> max-width: 1220px;<br/> margin: 0 auto;<br/> font-family: 'Roboto', sans-serif;<br/

Инфо Dream World Aqua

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во Кумкој на 6км од Сиде и на 55км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 386 соби.

  Стандардни соби (25м², една спална соба и едно купатило, макс. 2+2 лица).

  Фамилијарни соби тип 1 (54м², две спални соби разделени со врата, едно купатило, макс. 4 лица).

  Фамилијарни соби тип 2 (две спални соби разделени со врата, 2 купатила, макс.4 лица)

  2 соби за лица со попреченост.

  Собите се со приватно купатило со туш кабина, фен, централна клима уред кој работи според временските услови, телефон, мини бар (дневно се дополнува со обична и минерална вода), сеф (со доплата), под од ламинат, ЛЦД ТВ со сателитски канали, балкон.

 • Услуга

  Сѐ вклучено - шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, попладне торта, колачи, закуски, вечера, закуски доцна навечер, ран појадок, локални алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10.00-24.00 часот, мини бар во собите, бар на плажа од 10.00-17.00 часот, À la Carte ресторани со претходна резервација и само еднаш во текот на престојот, сладолед во одредени часови покрај базенот.

  Не е вклучено: увозни пијалоци, сите локални и увозни флаширани вина, увозни шампањ, витамин бар, шеќерна волна, пуканки, турско кафе, свежо цедени сокови, услуга во соба, пијалоци во диско барот.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, À la Carte ресторани, барови преку целиот хотелски комплекс. Доктор, чување деца, перална и хемиско чистење, продавници, телефон, факс, интернет катче и компјутерски игри, изнајмување кола се со доплата. Wi-Fi интернет во лоби делот и во собите е бесплатен.

 • Плажа

  Хотелска песочна приватна плажа на 1000м од хотелот. Лежалки, чадори за сонце и крпи не се наплаќаат. Има бесплатен превоз до плажа.

 • Спорт и забава

  Отворени и затворени (затворени преку лето) базени за возрасни и деца, релакс базен за возрасни +18 години, аква парк со 10 лизгалки на вода, фитнес центар, турска бања, сауна, тениско игралиште, одбојка на плажа, пинг-понг се бесплатни.

  Со доплата: масажи, спа и центар за убавина, билјард, осветлување на тениското игралиште и опрема, сите спортови на вода.

  Забава преку целиот ден, натпревари, шоу програми, мини клуб за деца од 4-12 години, детско игралиште, мини диско навечер, различни програми.

 • Веб страна на хотелот

Информации за дестинацијата

Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.


Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Локација