Dream World Resort & Spa

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Side
 • Dream World Resort & Spa
 • 20 слики
 • Дете до 11,99 - бесплатно сместување

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции . <br/> .hotel-description__container {<br/> max-width: 1220px;<br/> margin: 0 auto;<br/> font-family: 'Roboto', sans-serif;<br/

Инфо Dream World Resort & Spa

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во Евренсеки на 6км од Сиде и на 65км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 241 соба.

  Стандардни соби (30м², една спална соба и едно купатило, макс. 2+1 лица).

  Фамилијарни соби (40м², две спални соби одделени со врата, едно купатило, макс.4 лица).

  Фамилијарни Дуплекс соби (две спални соби на секој кат одвоени со врата, едно купатило, макс.4 лица)

  2 соби за лица со попреченост. Собите се со приватно купатило со туш кабина, фен, клима уред, телефон, минибар (дневно се дополнува со обична и минерална вода), сеф (со доплата), под од ламинат, ЛЦД ТВ со сателитски канали, балкон.

 • Услуга

  Сѐ вклучено - шведска маса за појадок, ручек, попладне торта, колачи, закуски во текот на денот и навечер, ран појадок, локални алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10.00-24.00 часот, мини бар во собите, À la Carte ресторани со претходна резервација и еднаш во текот на престојот, бар со ужина на плажа од 10.00-17.00 часот, сладолед во одредени часови.

  Не е вклучено: увозни пијалоци, сите локални и увозни флаширани вина, увозни шампањи, турско кафе, свежо цедени сокови, пијалоци во диско клубот, услуга во соба.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, À la Carte ресторани: Sultan - турска кујна, Neptune - рибен ресторан, Bolita - италијанска кујна,  барови низ целиот хотелски комплекс.

  Доктор, чување деца, перална и хемиско чистење, продавници, телефон, факс, интернет катче и компјутерски игри, изнајмување кола се со доплата. Wi-Fi интернетот во хотелот е бесплатен.

 • Плажа

  Хотелска приватна песочна плажа на 750м од хотелот. Лежалки, чадори за сонце и крпи не се наплаќаат. Има бесплатен превоз до плажа.

 • Спорт и забава

  Отворени и затворени (затворен преку лето) пливачки базени за возрасни и деца, лизгалки на вода, фитнес центар, турска бања, сауна, одбојка на плажа, пинг-понг се бесплатни.

  Со доплата: масажи, спа и центар за убавина, билјард и сите спортови на вода. Забава преку целиот ден, натпревари, шоу програми, мини клуб за деца од 4-12 години.

 • Веб страна на хотелот

Информации за дестинацијата

Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.


Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Локација