Grand Side Hotel

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Side
 • Grand Side Hotel
 • 43 слики
 • Во близина на центарот
 • Песочна плажа
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Дете до 12,99 - бесплатно сместување
 • Отворен базен
 • Теретана
 • На плажа

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Grand Side Hotel

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во Кумкој на 4км од Сиде и на 55км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 185 соби во два блока

  • Стандардни соби (20-25м², една спална соба, едно купатило, макс.2+2 лица)

  Сите соби се со приватно купатило со туш кабина и фен, централна клима, телефон, мини бар, сеф, под од ламинат, сателитска ТВ и музички канали, балкон.

 • Услуга

  Сѐ вклучено - шведска маса за појадок, ручек, пладневно кафе, торта и чај, вечера, сите локални алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10.00-02.00 часот, сладолед во одредени часови. Не е вклучено: сите увозни пијалоци, сите флаширани пијалоци, свежо цедени сокови, специјални вина, турско кафе, услуга во соба, пијалоци после 02.00 часот.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, барови во лобито, на плажа и покрај базен, À la Carte ресторани: медитеранска и италијанска кујна. Доктор, дадилка, фризер, фен, телефон, факс, интернет кафе, перална и хемиско чистење, шопинг центар, изнајмување кола се доплаќаат. Wi-Fi интернет е со доплата.

 • Плажа

  Хотелска песочна плажа. Лежалки, чадори за сонце и пешкири не се наплаќаат.

 • Спорт и забава

  Надворешни базени за пливање за возрасни и деца, лизгалки на вода, фитнес центар, турска бања, сауна, одбојка на плажа, пинг-понг се бесплатни. Спортовите на вода и масажите се наплаќаат. Забавни анимативни програми, мини клуб за деца од 04-12 години, детско игралиште и мини диско навечер.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Локација