Horus Paradise Luxury Resort

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Side
 • Horus Paradise Luxury Resort
 • 60 слики
 • SPA & Wellness
 • Во близина на центарот
 • Песочна плажа
 • Аква парк
 • Анимација
 • Затворен и отворен базен
 • Тениски терен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Дете до 12,99 - бесплатно сместување
 • Теретана
 • На плажа

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции . <br/> .hotel-description__container {<br/> max-width: 1220px;<br/> margin: 0 auto;<br/> font-family: 'Roboto', sans-serif;<br/

Инфо Horus Paradise Luxury Resort

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции.
 • Положба

  Хотелот се наиѓа во Кумкој, на околу 2 км од Сиде и 65 км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 750 соби во објектите на главната зграда, ресорт, градина и плажа.

  Главна зграда:

  Хотелски стандардни соби (25-30м², спална, купатило, ламинатен под, макс.2+1 лице).

  Ресорт зграда (две нови згради во близина на базенот):

  Ресорт стандардни соби (25-32м², во делот на ресортот, во 2 или 3-катни згради во близина на базенот, една спална со француски кревет+единечен кревет, купатило, тепих на подот, макс.2+1, нови соби).

  Ресорт фамилијарни соби (41-53 м², две посебни спални, едно купатило, тепих на подот, макс.4 лица).

  Ресорт апартмани (45-73м², две спални, едно купатило, макс. 4 лица).

  Зградите во градина се на 2-3 ката и се наоѓаат зад хотелскиот комплекс:

  Гарден стандардни соби (22-25 м², спална, купатило, плочки на подот, макс.2+1).

  Гарден фамилијарни соби (44 м², две спални, купатило, плочки на подот, макс. 4 лица).

  Сите соби се со приватно купатило со туш кабина, фен, клима, мини бар, сеф, сателитска ТВ и музички канали.

 • Услуга

  Ултра Сѐ Вклучено – 24 часовна услуга за храна и пијалоци – шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, вечера, закуски наутро и попладне, полноќно бифе, попладне сладолед, À la carte ресторани со претходна резервација и еднаш за време на престојот, ресторан со закуски кој постојано има мини бифе, сите локални алкохолни и безалкохолни пијалоци, само во лоби бар неккои увозни алкохолни пијалоци се достапни.

  Со доплата се увозни пијалоци, специјални вина, пијалоци во шише и лименка, свежо цедени сокови, енергетски пијалоци, витамин бар, услуга во соба.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, À la carte ресторани (турски, мексикански, италијански, рибен), барови низ хотелскиот комплекс.

  Доктор, чување деца, перење и хемиско чистење, фризер, телефон, факс, продавници, изнајмување кола се со доплата. Wi-Fi интернет е со доплата.

 • Плажа

  Хoтелска песочна плажа, со бесплатни лежалки, чадори и крпи за на плажа.

 • Спорт и забава

  Отворени и затворени базени за возрасни и деца, аква парк, фитнес центар, турска бања, сауна, парна соба, тениски терен, пинг понг, одбојка на плажа, кошарка, мини фидбал.

  Со доплата се масажи, билијард, интернет кафе и компјутерски игри, спортови на вода, осветлување за тенискиот терен, часови по тенис, СПА центар.

  Забавни програми во текот на денот, натпревари на плажа и покрај базен. Мини клуб за деца 4-11 год, и јуниор клуб 12-17 год, со различни програми и активности.

 • Веб страна на хотелот

Информации за дестинацијата

Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.


Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Локација