İz Flower Side Beach Hotel

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Side
 • İz Flower Side Beach Hotel
 • 47 слики
 • Аква парк
 • Реновиран
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Дете до 12,99 - бесплатно сместување
 • Отворен базен
 • Песочно-камчеста плажа
 • Теретана
 • На плажа

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо İz Flower Side Beach Hotel

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во областа Кумкој на 5км од Сиде и 68 км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 259 соби.

  • Стандардни Соби: (17м2, една спална, едно купатило, макс 2+1 лице).
  • Фамилијарни Соби: (35м2, две спални сооби одделени со врата, едно купатило, 2+2 лица).

  Сите соби се со сопствено купатило со туш, фен, клима која работи според временските услови, телефон, мини бар (само вода на пристигнување), сеф (со доплата), сателитска ТВ, музички канали, балкон.

 • Услуга

  Сѐ вклучено - шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, попладневни колачи, торта, чај, вечера, доцна ужина, сите локални и безалкохолни пијалоци од 10.00-24.00 часот. À la Carte ресторан (Akdeniz и мексикански), со претходна резервација и еднаш за време на престојот само во еден од нив, бар на плажа од 10:00 до 18:00 часот. Не е вклучено: сите увозни пијалоци, сите флаширани пијалоци, свежо цедени сокови, специјални вина, турско кафе, сладолед, услуга во соба, À la Carte ресторан Steak House со претходна резервација и со доплата, сите пијалоци после 24.00 часот.

 • Содржини

  Главен ресторан за шведска маса, À la Carte ресторани - Акдениз, мексикански, Steak House, лоби бар, бар на плажа и на базен. Доктор, чување деца, фризер, телефон, факс, интернет, компјутерски игри, перална, хемиско, пеглање, продавници, изнајмување кола со доплата. WI-FI интернет конекција со доплата.

 • Плажа

  Хотелска песочна плажа и со камчиња. Лежалки, чадори и пешкири за на плажа бесплатно. Менување пешкири за на плажа со доплата.

 • Спорт и забава

  Надворешен базен за возрасни и деца, лизгалици на вода, фитнес центар, турска бања, сауна, одбојка на плажа, пинг понг. Со доплата: спортови на вода, Wellness, салон за убавина, масажа, билјард. Забавни програми со професионален тим во текот на денот и вечерни шоу програми. Мини клуб за деца од 04-12 години, детско игралиште.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Локација