Kamelya Collection Fulya Hotel

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Side
 • Kamelya Collection Fulya Hotel
 • 50 слики
 • Песочна плажа
 • Аква парк
 • Бесплатно WiFi
 • Затворен и отворен базен
 • Тениски терен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • За деца
 • Фамилијарни
 • Дете до 11,99 - бесплатно сместување
 • На плажа
 • Теретана и СПА

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Kamelya Collection Fulya Hotel

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во Чолакли 8км од Сиде и 55км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 244 соби во 7-катна главна зграда.

  • Супериор соби со поглед кон градина (28м², една спална соба, едно купатило, макс.3 лица),
  • Супериор соби со поглед на море (28м², една спална соба, едно купатило, макс.3 лица).

  Сите соби се со приватно купатило со када, туш и фен, бањарка, папучи, централен клима уред кој работи според временските услови, телефон, сеф, мини бар (се дополнува со безалкохолни пијалоци и пиво секој ден), електричен бокал, сет за кафе и чај, тепих на под, WI-FI интернет конекција, сателитска телевизија и музички канали, балкон.

 • Услуга

  Ултра Сѐ вклучено – шведска маса со појадок, ран и доцен појадок, ручек, попладне закуска, вечера, закуска на полноќ, катче за диетална и веганска храна, сите локални и стандардни увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци, пиво и вино во барот на плажа, свежо цедени сокови само за појадок. Не е вклучено: луксузни увозни пијалоци, увозни пијалоци кои не се на мени листата, специјални вина и коктели, À la Carte ресторани со претходна резервација и со доплата, флаширани пијалоци, свежо цедени сокови, услуга во соба.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса и за главни оброци (појадок, доцен појадок, ручек, вечера, ран доручек, ужини во Kamelya Fulya Hotel). À la Carte ресторани Turkuaz –турска кујна, China Town –кинеска кујна, Yengec – рибен ресторан, La Perla – италијанска кујна, Azteca – мексиканска кујна, медитеранска кујна, барови околу хотелскиот комплекс, Café House, бар на плажа за закуски, барови покрај базен и на плажа. Доктор, бебиситер, услуга за перење, фризер, телефон, факс, компјутерски игри, шопинг центар, изнајмување кола се доплаќа. WI – FI стандардна интернет конекција е бесплатна.

 • Плажа

  Хотелска песочна плажа, со бесплатни лежалки, чадори за сонце и пешкири на плажа. Приватните павилјони се со претходна резервација и се доплаќаат.

 • Спорт и забава

  Надворешни и внатрешни за возрасни и деца (7 надворешни и 2 внатрешни) и за деца (4 надворешни и 2 внатрешни), Аква парк за возрасни и деца, фитнес центар, турска бања, сауна, бања со пареа, џакузи, одбојка, гимнастика, одбојка на плажа, кошарка, стрелаштво, пинг понг. Се доплаќаат: тениски терени, осветлување за тениски терени, часови по тенис и опрема, спортови на вода, куглање, билијард и компјутерски игри, масажа, SPA и Wellness центар, јавање коњ. Забавни програми во текот на денот, натпревари покрај базен и на плажа, шоу програми навечер. Мини клуб за деца од 04-12 години, клуб за тинејџери од 12-18 години, мини зоолошка градина, различни програми и активности во текот на денот и навечер.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Локација