Kaya Side

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Side
 • Kaya Side
 • 62 слики
 • Песочна плажа
 • Аква парк
 • Затворен и отворен базен
 • Тениски терен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • За деца
 • Фамилијарни
 • Дете до 11,99 - бесплатно сместување
 • На плажа
 • Теретана и СПА

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/> column-

Инфо Kaya Side

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во Титрејенгул близу до морето и 70 км од аеродромот во Анталија и 5 км од античкиот град Сиде.

 • Сместување

  Вкупно 432 соби сместени во главна зграда и споредни згради.

  • Стандардни соби (25 м², една спална соба со француски кревет + еден единечен кревет, едно купатило, макс.2+1лице),
  • Супериор соби (една спална со француски кревет, еден единечен кревет и еден дополнителен кревет, едно купатило, макс.4 лица).

  Сите соби се со приватно купатило со када или туш, фен, централен клима уред кој работи според временските услови, телефон, мини бар (се дополнува со вода, минерална вода и безалкохолни пијалоци секој ден), сателитска телевизија и музички канали, тепих на под, сеф, WI-FI интернет (ниска брзина).

 • Услуга

  Ултра Сѐ вклучено шведска маса со појадок, ручек, вечера, закуски попладне и навечер, сите локални и стандардни увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци, À la Carte ресторан со претходна резервација и еднаш за време на престојот. Не е вклучено: премиум пијалоци, увозни пијалоци кои не се на менито, свежо цедени сокови, флаширани пијалоци, услуга во соба.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, À la Carte ресторани: турски, ресторан за скара, италијански, барови околу хотелскиот комплекс. Доктор, чување деца, услуга за перење, фризер, телефон, факс, интернет и компјутерски игри, изнајмување кола се доплаќаат. WI-FI интернет конекција (ниска брзина) е бесплатна.

 • Плажа

  Хотелска приватна песочна плажа. Бесплатни лежалки, чадори за сонце и крпи на плажа.

 • Спорт и забава

  Надворешни и внатрешни базени за возрасни и деца, лизгалки на вода, фитнес центар, тениски терени, кошарка, турска бања, сауна, мини голф, пинг понг се бесплатни. Масажа, центар за убавина, куглање, јавање коњ, осветлување за тениски терени и опрема, спортови на вода, билијард и компјутерски игри се доплаќаат. Забава во текот на денот, натпревари покрај базен и на плажа, спацијални програми навечер, гала вечера, вечери со мото шоу. Мини клуб за деца од 4-12 години и тинејџери (13-16 години) со дневни програми.

 • Внимание

  Забелешка: поради новите мерки за заштита од Ковид-19, хотелот го задржува правото за промена на некои содржини без претходна најава.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Локација