Kirman Sidemarin Beach & Spa

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Side
 • Kirman Sidemarin Beach & Spa
 • 38 слики
 • Песочна плажа
 • Тениски терен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • За деца
 • Фамилијарни
 • Отворен базен
 • На плажа
 • Теретана и СПА

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/> column-

Инфо Kirman Sidemarin Beach & Spa

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во областа Кумкој на 5 км од Сиде и 60 км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 320 соби.

  • Стандардни соби (30 м², една спална соба со француски кревет + еден единечен кревет, едно купатило, макс.2+1 лице).
  • Стандардни соба со џакузи на тераса (28 м², една спална соба со француски кревет + еден единечен кревет, едно купатило џакузи на тераса, макс. 2+1 лице).
  • Фамилијарни соби (38 м², две одвоени спални соби, едната со француски кревет, во втората спална соба има два единечни кревети, едно купатило, макс.4 лица).
  • Фамилијарни соби со џакузи на тераса (38 м², две одвоени спални соби, едната со француски кревет, другата со два единечни кревети, едно купатило, џакузи на тераса, макс.4 лица).

  Сите соби се со приватно купатило со туш, фен, клима уред кој работи според временските услови, мини бар (се дополнува секој ден со вода и безалкохолни пијалоци), електричен бокал, ламинатен под, сеф, сателитска телевизија и музички канали, WI-FI интернет конекција (ниска брзина), балкон.

 • Услуга

  Ултра Сѐ вклучено 24:00 часа услуга за храна и пијалоци - шведска маса со појадок, доцен појадок, ручек, вечера, утрински и попладневни закуски, полноќно бифе, детска храна, бебешко катче, диететска и безглутенска храна, сладолед попладне, À la Carte ресторани со претходна резервација и само еден ресторан може да се користи еднаш за време на престојот, сите локални и некои увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци. Не е вклучено: луксузни увозни пијалоци, специјални вина, сите флаширани пијалоци и пијалоци во лименка, свежо цедени сокови, енергетски пијалоци, наргиле, Steak House Àla Carte ресторан, услуга во соба.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, À la Carte ресторани: Sehrazat (турска кујна), Shui (кинеска кујна) и Mozaik (рибен ресторан), Steak House ресторан, барови околу хотелскиот комплекс. Доктор, бебиситер, перење и хемиско чистење, фризер, телефон, факс, интернет, продавници, изнајмување кола се доплаќаат. WI-FI интернет конекција (128КВ) е бесплатно.

 • Плажа

  Хотелска песочна плажа со бесплатни лежалки, чадори за сонце и крпи на плажа.

 • Спорт и забава

  Отворени и затворени базени за возрасни и деца, полуолимписки базен, лизгалки на вода, фитнес центар, турска бања, сауна, тениски терен, пинг понг, одбојка на плажа. Се доплаќаат: масажа, билијард, куглање, интернет кафе и компјутерски игри, спортови на вода, SPA центар, осветлување за тенискиот терен, часови по тенис. Забавни програми во текот на денот, натпревари на плажа и покрај базен, навечер шоу програми. Мини клуб за деца од 4- 12 години со различни активности и програми.

 • Внимание

  Забелешка: поради новите мерки за заштита од Ковид-19, хотелот го задржува правото за промена на некои содржини без претходна најава.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • Општо
  • Собна услуга
 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Локација