Labranda Excelsior Side

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Side
 • Labranda Excelsior Side
 • 39 слики

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/> column-

Инфо Labranda Excelsior Side

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во Титрејенгул на 5 км од центарот на Сиде и 65 км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 181 соба во два блока.

  • Стандардни соби (28 м², една спална соба, едно купатило, макс. 2+1 лице),
  • Фамилијарни соби (45 м², две одвоени спални соби, едно купатило, макс. 4 лица - до тие соби се стигнува само по скали).

  Сите соби се опремени со приватно купатило со када, фен, клима уред кој работи согласно временските услови, телефон, мини бар (вода се дополнува секој ден), сеф, под со ламинат или тепих, сателитска телевизија и музички канали, балкон.

 • Услуга

  Сѐ вклучено шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, попладневно кафе, вечера и ноќна ужина. Локални алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10-24 часот, бар на плажа од 10-18 часот со безалкохолни пијалоци и пиво, À la Carte ресторани со претходна резервација и еднаш за време на престојот. Не е вклучено: сите видови на увозни пијалоци, флаширани и пијалоци во лименка, специјални вина, свежо цедени сокови, сладолед, услуга во соба.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, бар со закуски, бар покрај базен и на плажа, À la Carte ресторан – турска кујна. Со доплата: доктор, перална и хемиско чистење, фризер, чување деца, телефон, интернет, изнајмување кола. Wi-Fi интернет конекцијата е бесплатна покрај базен и во лоби.

 • Плажа

  Хотелска плажа, оддалечена 450м од хотелот. Лежалките, чадорите за сонце и крпите се бесплатни покрај базен и на плажа.

 • Спорт и забава

  Надворешни базени за возрасни и деца, две лизгалки на вода, турска бања, сауна, фитнес соба, тениски терен, пинг-понг, одбојка на плажа. Со доплата: спортови на вода, осветлување на тениските терени и опрема за тенис, масажа и билијард. Забавни програми во текот на денот, шоу програми навечер. Мини клуб за деца 04-12 години, детско игралиште, мини диско навечер.

 • Внимание

  Забелешка: поради новите мерки за заштита од Ковид-19, хотелот го задржува правото за промена на некои содржини без претходна најава.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Локација