Lago Hotel

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Side
 • Lago Hotel
 • 47 слики
 • SPA & Wellness
 • Песочна плажа
 • Голем воден парк
 • Затворен и отворен базен
 • Тениски терен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Фамилијарни
 • Теретана
 • На плажа

<br/><br/> .flex.flex-col.gap-y-6.rounded-lg.border.border-slate-200.p-3.text-sm.text-slate-500.lg\:p-6 {<br/> padding: 0;<br/> border: 0;<br/> }<br/><br/> .hotel-description {<br/> font-family: "Inter", sans-serif;<br/> column-count: 2;<br/> column-gap: 2rem;<br/> max-width: 1120px;<br/> margin: 2rem auto;<br/> }<br/> <br/> .hotel

Инфо Lago Hotel

 • Положба

  Хотелот се наоѓа во Титрејенгол во близина на море, на 63 km од аеродромот во Анталија и на 7 km од Сиде.

 • Сместување

  Има вкупно 500 соби.

  Стандардни соби: (25-27 m², една соба со француски кревет + еден единечен кревет, едно купатило, макс. 2+1 лице).

  Мала таванска соба (23-26 m², се наоѓаат на најгорниот кат каде што влезната врата и спалната соба се поврзани со скали, една спална соба со француски кревет, едно купатило, макс 2 лица).

  Супериор соби (30-32 m², една спална соба со француски кревет + еден единечен кревет + софа, едно купатило, макс 3 + 1 дете).

  Фамилијарни соби (38-42 m², две спални соби одвоени со врата, едно купатило, макс. 4 лица).

  Стандардни swim up соби (40-43 m², соба со француски кревет + дневна соба, едно купатило, директен пристап на базен или тераса, макс. 2+1 лица).

  Супериор swim up соби (40-43 m², една спална соби со француски кревет + единечен кревет, дневна соба, едно купатило, пристап на базен или тераса макс.4 лица).

  Фамилијарни супериор swim up соби (50-55 m²,  две спални соби одвоени со врата, директен пристап на базен или тераса, макс 4+1 дете).

  Сите соби имаат приватно купатило со туш, фен, бањарки, влечки, VRF клима систем, телефон, мини бар (вода, безалкохолни пијалаци, пиво, апетисани и чоколадо и се дополнува секој ден), сет за чај и кафе, сателитска ТВ и музички канали, WI-FI интернет, сеф, ламинат, балкон.

 • Услуга

  Ултра сѐ вклучено -  24 часовна услуга за храна и пијалаци - шведска маса за појадок, ручек, вечера, попладневна закуска, полноќно и утринско бифе, детско, диететско и вегетаријанско бифе во главниот ресторан, свежо цедени сокови само за појадок, сладолед во одредено време, снек ресторан на плажа од 10: 00 – 16:00 часот. Локални и стандардни увозни алкохолни пијалаци и безалкохолни пијалаци.

  Не е вклучено: премиум алкохолни пијалаци, свежо цедени сокови, флаширани пијалаци, пакуван сладолед, сортни вина, услуга во соба, À la carte ресторани само со претходна резервација.

 • Содржини

  Главен ресторан за шведска маса, À la carte ресторани (турски, азиски, рибен, мексикански, италијански, барови околу хотелскиот комплекс).

  Доктор, чување деца, перална, фризер, телефон, факс, интернет и компјутерски игри, изнајмување кола, продавници се наплаќаат.

  WI-FI  интернет во целиот хотел е бесплатно.

 • Плажа

  Хотелска приватна песочна плажа. Лежалките, чадорите за сонце и крпите за плажа се бесплатни.

  ВИП павилјоните се со претходна резервација и се наплаќаат.

 • Спорт и забава

  Надворешни и внатрешни базаени за возрасни и деца, аква парк, фитнес центар, турска бања, сауна, парна бања, одбојка на плажа, пинг понг се бесплатни.

  Со доплата се: масажа, Спа центар, спортови на вода, компјутерски игри дополлнително се наплаќаат.

  Забавни програми во текот на денот, натпревари покрај базен или на плажа, специјални програми во вечерните часови, гала вечера, motto вечера. Мини клуб за деца од 4- 12 години со програми преку и во вечерните часови.

   

 • Информации за дестинацијата

  Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.

  Веб страна на хотелот

Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Локација