Linda Resort

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Side
 • Linda Resort
 • 34 слики
 • SPA & Wellness
 • Песочна плажа
 • Затворен и отворен базен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Дете до 12,99 - бесплатно сместување
 • Теретана

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции . <br/> .hotel-description__container {<br/> max-width: 1220px;<br/> margin: 0 auto;<br/> font-family: 'Roboto', sans-serif;<br/

Инфо Linda Resort

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во Соргун на 5км од Сиде и Манавгат и 70км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 239 соби.

  Стандардни соби (20-26м², една спална соба со француски кревет + еден единечен кревет, едно купатило, макс. 2+1 лице).

  Фамилијарна соба со кревети на спрат (28-32м², една голема соба со кревети на спрат разделени со параван, едно купатило, макс. 2+2 лица).

  Фамилјарни соби со поврзувачка врата (32-40 м², две одвоени спални соби, едно купатило макс.4 лица).

  Сите соби се со приватни купатила со када и фен, клима уред, телефон, мини бар (се дополнува со безалкохолни пијалоци и вода по пристигнување, а потоа се дополонува само со вода), сеф (се доплата), ламинатен под, сателитска ТВ и музички канали, балкон.

 • Услуга

  Сѐ вклучено - шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, попладне закуски, колачи, чај, кафе, вечера и полноќна супа.

  Локални алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10:00 до 24:00 часот (ракија, вино во чаша, пиво, вотка, џин, коњак, ликери), сладолед во одредени часови покрај базенот или барот на плажа.

  Ресторан за ужина на плажа од 11:00 до 17:00 часот. À la Carte ресторани со претходна резервација и само еднаш во текот на престојот.

  Не е вклучено: увозни пијалоци, флаширани пијалоци, свежо цедени сокови, пакуван сладолед, турско кафе, коктели, шампањ, услуга во соба, сите пијалоци во Диско клубот.

 • Содржини

  Главен ресторан за шведска маса, рибен À la Carte ресторан, ужина на плажа, лоби бар, бар на базен, диско клуб.

  Доктор, перална, продавници, телефон, факс, интернет клуб, компјутерски игри, изнајмување кола и WI - FI интернет се со доплата.

 • Плажа

  Хотелска приватна песочна плажа на 600м од хотелот. Лежалки, чадори и крпи на плажа се бесплатни. Има бесплатен превоз до плажа преку цел ден.

 • Спорт и забава

  Отворени и затворени базени за возрасни и деца, две лизгалки, фитнес центар, турска бања, сауна, тениски терен, одбојка, пинг понг.

  Со доплата се спортови на вода, осветлување за тениско игралиште, масажа, центар за убавина, билијард и соба за играње.

  Забавни програми во текот на денот и вечерни шоу програми. Мини клуб за деца од 4 до 12 години.

 • Веб страна на хотелот

Информации за дестинацијата

Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.


Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Локација