Linda Resort Hotel

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Side
 • Linda Resort Hotel
 • 31 слики
 • SPA & Wellness
 • Песочна плажа
 • Затворен и отворен базен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Дете до 12,99 - бесплатно сместување
 • Теретана

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Linda Resort Hotel

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во Соргун на 5км од Сиде и Манавгат и 70км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 239 соби.

  • Стандардни соби (22м², една спална соба, едно купатило, макс. 2+1 лице).
  • Фамилијарна соба со кревети на спрат (28-32м², една голема соба со кревети на спрат и разделени со параван, едно купатило, макс. 2+2 лица).

  Сите соби се со приватни купатила, со када и фен, клима уред, телефон, мини бар (со доплата), ламинатни подови, сателитска ТВ и музички канали, балкон.

 • Услуга

  Сѐ вклучено - отворена шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, ужини во барот во градината измеѓу 12:00 - 16:00 часот, колачи, чај, кафе, вечера и полноќна супа. Локални алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10:00 до 24:00 часот (ракија, вино во чаша, пиво, вотка, џин, коњак, ликери), сладолед во одредени часови покрај базенот или барот на плажа. Ресторан за ужина на плажа од 11:00 до 17:00 часот. À la Carte ресторани со претходна резервација и само еднаш во текот на престојот. Не е вклучено: увозни пијалоци, флаширани пијалоци, свежо цедени сокови, пакуван сладолед, турско кафе, коктели, шампањ, услуга во соба, сите пијалоци во Диско клубот.

 • Содржини

  Главен ресторан за шведска маса, À la Carte ресторани - рибен ресторан, ужина на плажа, лоби бар, бар на базен, диско клуб. Доктор, перална, шопинг центар, телефон, факс, интернет клуб, компјутерски игри, изнајмување кола и WI - FI интернет се со доплата.

 • Плажа

  Хотелска приватна песочна плажа на 600м од хотелот. Лежалки, чадори и пешкири на плажа се бесплатни. Има бесплатен превоз до плажа преку цел ден.

 • Спорт и забава

  Отворени и затворени базени за возрасни и деца, две лизгалки, фитнес центар, турска бања, сауна, тениски терени, одбојка, пинг понг. Со доплата се спортови на вода, осветлување за тениски игралишта, масажа, центар за убавина, билијард и соба за играње. Забавни програми во текот на денот и вечерни шоу програми. Мини клуб за деца од 4 до 12 години.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Локација