LRS Lake & River Side Hotel & Spa

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Side
 • LRS Lake & River Side Hotel & Spa
 • 42 слики
 • SPA & Wellness
 • Песочна плажа
 • Аква парк
 • Анимација
 • Затворен и отворен базен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Дете до 12,99 - бесплатно сместување
 • За деца
 • Фамилијарни
 • 2 деца бесплатно
 • Теретана

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . Положба Хотелот се наоѓа во Титрејенгул на 65км од аеродромот во Анталија и 7км од античкиот град Сиде. Сместување Вкупен број на соби 418. Стандардни

Инфо LRS Lake & River Side Hotel & Spa

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во Титрејенгул на 65км од аеродромот во Анталија и 7км од античкиот град Сиде.

 • Сместување

  Вкупен број на соби 418.

  • Стандардни соби (16 -27м²; една спална соба со француски кревет и еден единечен кревет, второ дете спие заедно со родителите, макс.2+2лица)
  • Економски соби (16 - 27м², макс.2 лица),
  • Фамилијарни соби (45м², две спални соби одвоени со врата, едно купатило, макс.4 лица).

  Сите соби се со приватно купатило со туш, фен, клима уред, телефон, сеф, мини бар (се дополнува со вода и безалкохолни пијалоци секој ден, пиво само при пристигнување), ламинатен под, сателитска телевизија и музички канали, WI-FI интернет и балкон.

 • Услуга

  Ултра Сѐ вклучено- шведска маса со појадок, ручек, вечера, попладне закуска, бифе за деца и ресторан за деца, катче за палачинки, ресторан за закуски на плажа со безалкохолни пијалоци и пиво од 10.00 – 18.00 часот, сите локални и стандардни увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци, сладолед за време на одредени часови, À la Carte ресторани со претходна резервација и еднаш за престој во ресторанот. Не е вклучено: премиум увозни пијалоци, увозни пијалоци кои не се во мени листата, специјални вина, коктели, луксузни пијалоци, свежо цедени сокови, флаширани пијалоци и лименки, услуга во соба.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, À la Carte ресторани: - Lalezar –турска кујна, Violino – италијанска кујна, барови околу хотелскиот комплекс. Доктор, бебиситер, услуга за перење и пеглање, фризер, телефон, факс, интернет катче и компјутерски игри, шопинг центар, изнајмување кола се доплаќаат. WI-FI интернет конекција во целиот хотел и на плажа е бесплатнa.

 • Плажа

  Хотелска приватна песочна плажа на 1300 метри од хотелот. Бесплатни лежалки, чадори за сонце и пешкири на плажа. Има бесплатен превоз до плажа и назад во текот на цел ден.

 • Спорт и забава

  Надворешни и внатрешни базени, лизгалка на вода, фитнес центар, пинг понг, одбојка на плажа, сауна, соба со пареа и турска бања се бесплатни. Масажа, Wellness и SPA центар и спортови на вода се доплаќаат. Забава со дневни програми покрај базен и на плажа, натпревари за возрасни и деца, навечер шоу програми. Мини клуб за деца од 04-12 години со специјални програми.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • Општо
  • Собна услуга
 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Локација