LRS Port River Hotel & Spa

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Side
 • LRS Port River Hotel & Spa
 • 56 слики
 • Песочна плажа
 • Аква парк
 • Затворен и отворен базен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Теретана и СПА

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо LRS Port River Hotel & Spa

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во Титрејенгул на 60км од аеродромот во Анталија и 7км од античкиот град Сиде.

 • Сместување

  Вкупно 406 соби.

  • Стандардни соби (16-27м², една спална соба со француски кревет и еден единечен кревет, второ дете спие со родителите, макс.2+2),
  • Економски соби (16 – 27м², една спална соба, едно купатило, француски балкон, макс.2+1лице),
  • Фамилијарни соби (45м², две спални соби одвоени со врата, едно купатило, макс.4 лица)
  • 4 соби за хендикепирани лица.

  Сите соби се со балкон, приватно купатило со туш, фен, сплит клима уред, телефон, мини бар (се дополнува со вода, минерална вода, и безалкохолни пијалоци секој ден, со пиво само при пристигнување), сателитска телевизија и музички канали, ламинатен под, сеф, WI-FI интернет конекција.

 • Услуга

  Ултра Сѐ вклучено – шведска маса со појадок, ручек, вечера, закуски попладне и навечер, сите локални и стандардни увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци, сладолед за време на одредени часови, бар на плажа од 10.00 – 18.00 часот со закуски и пијалоци (пиво и безалкохолни пијалоци), пијалоци во Disco бар, À la Carte ресторани со претходна резервација и еднаш за време на престојот. Не е вклучено: премиум пијалоци, увозни пијалоци кои не се на мени листата, специјални вина, свежо цедени сокови, флаширани пијалоци, услуга во соба.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, À la Carte ресторани: Sultan – турска кујна, Baia – рибен ресторан, барови околу хотелскиот комплекс. Доктор, бебиситер, перење, фризер, телефон, факс, интернет и компјутерски игри, изнајмување кола, шопинг центар се доплаќаат. WI – FI интернет конекција во јавните зони, собите и на плажа е бесплатна.

 • Плажа

  Хотелска приватна песочна плажа на 300 метри од хотелот. Бесплатни лежалки, чадори за сонце и пешкири на плажа. Има бесплатен превоз до плажа.

 • Спорт и забава

  Надворешни и внатрешни базени за возрасни и деца, лизгалка на вода, фитнес центар, одбојка на плажа, турска бања, сауна, соба со пареа, пинг понг се бесплатни. Масажа, SPA центар и центар за убавина, спортови на вода, билијард се доплаќаат. Забавни програми во текот на денот, натпревари покрај базен или на плажа, специјални програми навечер, гала вечера, неколку дена во неделата жива музика. Мини клуб за деца од 04-12 години со дневни програми.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • Општо
  • Собна услуга
 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Локација